Jak zmienić zdanie złożone na pojedyńcze

Pobierz

Przypomniałem sobie o parasolu po wyjściu z domu.. 1.słyszał wieczorami wycie wilków 2.ucieszsyło mnie zdobycie nagrody w tym konkursieZobacz 2 odpowiedzi na pytanie: jak ze zdania złożonego zrobić zdanie pojedyńcze?. Zdanie: Na początku utworu podmiot liryczny zwraca się do ludzi,którzy sprawują władze w panstwieJednym z nich jest podział zdań ze względu na ich budowę.. - Basia pojechała na wakacje do babci.. Kobieta poprosiła o kawałek chleba,ale gospodarz jej odmówił.. 2010-04-10 12:37:49 Wyjaśnij pojęcia: Zdanie pojedyncze i zdanie złożone 2014-10-08 16:41:43Jak przekształcić te dwa zdania złożone, w pojedyncze?. Pomóżcie, bo ja już nie mam pomysłu.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Jak sie zamienia zdania złożone na pojedyncze i na odwrót ?. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. ?Przecinkiem w zdaniu pojedynczym oddzielamy wyrazy odpowiadające na to samo pytanie.. Przed chwilą zapowiedzieli przyjazd pociągu.. W 16 wieku w europie zapanowała moda na bardzo jasną skórę Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.. krÓl myŚlaŁ o tym ,jak ratowaĆ swoje krÓlestwo.. obserwował jak rośnie zachwyt na jej twarzy.. Połącz podane pary zdań pojedynczych w jedno zdanie złożone.Przekształć poniższe zdanie złożone w zdanie pojedyńcze obserwował jak rośnie zachwyt na jej twarzy.. W zdaniu złożonym jest tyle zdań składowych, ile orzeczeń..

Jak zamienić zdanie złożone w pojedyncze ?

Określ utworzone wypowiedzenia.. (zdanie złożone) 3.Zamień zdania pojedyncze na złożone podrzędnie.. Zaloguj się, by dodać komentarz.Zobacz więcej.. Iwona.. Gdy wróci z zoo, zmieni wodę w akwarium.. Witam !. Podam wam jeden przykład jak zrobiłam: Było tak- Działo się to wtedy kiedy na Pomorzu panował głód.Jak przekształcić te dwa zdania złożone, w pojedyncze?. Zawsze uważaj podczas podchodzenia do klatki z lwem.. Żaden rycerz nie uwolniŁ krÓlestwa od smoka,gdyŻ byŁ on zbyt silnym przeciwnikiem.. - Dziewczęta przyglądały się z zachwytem.. - Kacper nie lubi poniedziałków i wtorków.. poddani kraka marzyli o tym,by potwÓr zostaŁ zgŁadzony.. (zdanie pojedyncze) 2.. 1) Był to krajobraz, jaki zwykle widzimy pod miastem.. - Chłopcy z naszej klasy grali w piłkę nożną na boisku.. Podobne zadania .W zdaniu złożonym można wydzielić zdania składowe, czyli zdania pojedyncze, z których zostało utworzone zdanie złożone, np. (1)Odyseusz myślał *, (2)że za kilka tygodni* wróci do domu.. Zdanie złożone zawiera dwa czasowniki lub więcej.rozwiązane.. smok musial siĘ napiĆ,poniewaŻ paliŁy go wnĘtrznoŚci.Zamień to zdanie złożone w zdanie pojedyncze,zmieniając "sprawując" na imiesłów.. Skuba wpadł na pomysł jak pozbyc się bestii.Wybierz P, jeśli stwierdzenie jest prawdzi-we, albo F- jeśli jest fałszywe.W zdaniu: W budynku było 4 drzwi … należy zastosować liczebnik główny.P/FW powiedzeniu: Dzielić włos na (4) należy użyć liczebnika zbiorowego.P/FzamieŃ zdania zŁoŻone na pojedyŃcze..

Zamień zdania złożone na pojedyncze.

Szkoła - zapytaj eksperta (890) Szkoła - zapytaj eksperta (890) Wszystkie (890) Język angielski (669) Język polski (0) Matematyka (0) .J.polski: .Pomożecie?. Podkreśl słowa lub znaki łączące zdania składowe.. Zdanie pojedyncze rozwinięte zawiera orzeczenie, podmiot i określenia.. Jak przekształcić Te zdania?. b) Achilles nie przyjął propozycji Hektora, ponieważ go nienawidził.Jak zamienić zdanie złożone na pojedyncze?. Jasiu pochwalił się wygraną w loteryjce.. Wyróżnia się tutaj zdania pojedyncze i złożone.. Przekształć podane zdania pojedyncze w złożone- zamień wyróżnione kursywą wyrazy na zdania podrzędne.. Poddani Kraka marzyli otym, by potwór został zgładzony.. Polub to zadanie.. Zobacz odpowiedzi.. 2) Gdy się zgubisz, pytaj o drogę przechodniów.. Myślimy o zakupie nowego komputera.. Zaden rycerz nie uwolnił królestwa od smoka, gdyz był on zbyt silnym przeciwnikiem.. W zdaniu złożonym przecinkami rozdzielamy wszystkie zdania składowe, np.. W celu zrestartowania urządzenia należy nacisnąć czerwony przycisk.Ułóż na wybrany przez siebie temat dwa teksty: jeden zbuduj ze zdań podrzędnie złożonych, a drugi ze zdań współrzędnie złożonych.. "Król myślał o tym, jak ratowac swoje królestwo.. Kupiłam dom, który stoi na skraju lasu.. Pytania .. Zamień zdania złożone na pojedyncze..

A.Jak zmienić zdanie pojedyncze na złożone.

Przykład: Przed chwilą zapowiedzieli, że przyjedzie pociąg.. Zwróć uwagę na interpunkcję.. (zdanie pojedyncze) -> Zawsze uważaj, kiedy podchodzisz do klatki z lwem.. W 16 wieku w europie.. Autor: [email protected], 2017-09-11 20:56:18 Dodaj do: Jak zmienić zdanie pojedyncze na złożone.. Moja starsza siostra kupiła sobie wczoraj duży, niebieski, nieprzemakalny namiot.. Ćwiczenie 2.. Czy potrafi ktoś zamienić zdania złożone w pojedyncze z użyciem tych wyrażeń : z powodu, mimo, w celu a) Chociaż bogowie zdecydowali o śmierci Hektora, walczył on do końca.. skuba wpadŁ na pomysŁ jak pozbyĆ siĘ besti..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt