Pan tadeusz księga 4 test

Pobierz

Tytuł księgi IV "Pana Tadeusza" brzmi: Preview this quiz on Quizizz.. O co toczy się spór między Soplicami a Horeszkami?. Quizów w dziale: 6.. "Pan Tadeusz" - odpowiesz na 12 pytań?. Twitter.Księga 8 Pan Tadeusz.. "Pan Tadeusz" - test 1. .. Rok w nazwie księgi to: 1912.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. Kto okazał się księdzem Robakiem?. Odpowiedzi A i B są poprawne.. Lew, czaro.Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że " Pan Tadeusz " nie jest Ci obcy.. Brakuje odpowiedzi .Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Test: Pan Tadeusz - test znajomości lektury 2021 Memorizer.pl | Wykonanie: SpaceLabPan Tadeusz - test wiedzy.. a) Kłótnia b) Sprzeczka c) Polowanie Telimeny 2) Telimena była: a) o kilka lat młodsza od Hrabiego b) rówieśniczką Hrabiego c) o kilka lat starsza od Hrabiego 3) Dlaczego Hrabia budził wątpliwości Telimeny?. a) Był niski i biedny b) Był wdowcem c) Był bogatym blondynem 4 .. "Pan Tadeusz" księga 5.. Edit "Pan Tadeusz" - księga IV DRAFT.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Pan Tadeusz jako epopeja narodowa/epos narodowy - praca z kartą pracy.. Łącznie można uzyskać 28 pkt.test, heureza, poszukująca Formy pracy: samodzielna, zbiorowa Materiały: .. na jednej z lekcji uczniowie będą opowiadać treść wylosowanej księgi (losy ..

Pan Tadeusz, księga XI Test.

Warto sprawdzić się, jak dobrze znasz ten utwór.. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. zaręczyli się .. Rodu Horeszków.. Bo w przeszłości był agresywny i zabił Ewę, po czym nie mógł sobie wybaczyć i resztę życia spędził w zakonie.. Test składa się z 15 pytań.. 1) PODOPIECZNA TELIMENY a) ZOSIA b) SAD c) KAWALER d) WOJSKI 2) Z JEGO CÓRKĄ CHCIANO WYSWATAĆ TADEUSZA a) KLUCZYK b) CHŁODZIEC c) PODKOMORZY d) GŁÓG 3) TAK HRABIA ZOBACZYŁ ZOSIĘ - OGRODNICZKĘ a) WOJSKI b) HRABIA c) NIEDŻWIEDŻ d) SAD 4) ZACHWYCAŁ SIĘ OGRODNICZKĄ a) HRABIA b) ŁOWY c) TELIMENA d .Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. rozwiedli się .. Wszyscy wyruszyli a on jest spóźniony.Copy and Edit.. 28/50 Sędzia jest przywiązany do.Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Sprawd ź cofnij .W Soplicowie nastał ruch i poranne przygotowania do polowania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga PierwszaTEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Do swojej matki.. kolorowe nici, lniane haftowane chusteczki, świecące igły.. .PAN TADEUSZ KSIĘGA 3 - Test.. Do ukochanej kobiety..

Pan Tadeusz, księga XII Test.

PAN TADEUSZ KSIĘGA 3 Test.. 2) Kto postrzelił Stolnika w "Panu Tadeuszu" a) Gerwazy b) Jacek Soplica c) Moskale 3) W kim zakochał się Tadeusz na początku lektury "Pan Tadeusz"?Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.. Informacje.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Twój miesiąc urodzenia zdradzi, czym oczarowuje.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Stopień trudności testu: b. trudny.. Udostępnij.. Spłoszył ją poruszeniem się na łóżku i uciekła.. K. Education.Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść.. Ponieważ objawił mu się Bóg i zgodnie z jego słowem wstąpił do zakonu.. Pan Tadeusz księgi 5-8. na skrzypcach.. Dotarło wtedy do niego, że wokół jest za cicho.. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. 0 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Określenie przysługujące zwykle jednemu eposowi w literaturze .. W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury, dzięki której przyswoisz wszystkie podstawowe informacje o lekturze.. Lektura: Pan Tadeusz; Epoka: Romantyzm; Autor: .Dlatego, że w przeszłości zabił Stolnika, czego w późniejszym czasie żałował i przeszedł wewnętrzną przemianę..

Pan Tadeusz - księga 1.

Udostępnij wynik: Facebook.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. UWAGA!Pan Tadeusz, księgi I - III DRAFT.. Tadeusz jednak jeszcze spał w łóżku pod oknem.. wg Paniodpolskiego1.. "Pan Tadeusz" - to ostatni zajazd na Litwie.Podaj pełen tytuł lektury.. Na stronie używamy cookies.. Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się, ile pamiętasz z książki.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. 26/50 Ile ksiąg ma Pan Tadeusz?. Skomentuj.. z koszyka wpatrywało się w niego pięć par kocich oczu.Pan Tadeusz księgi 5-8 Quiz - Quizizz.. Najnowsze Popularne.Test wiedzy z lektury Pan Tadeusz (Adam Mickiewicz).. Polski.. "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza to jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej.. We 12 księgach wierszem.Klasy 7-8 - Adam Mickiewicz: Pan Tadeusz - test.. Klasa 8 Polski.. Treść.. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.1) Wydarzenia przedstawione w ,,Panu Tadeuszu" dzieją się w a) W Soplicowie, w XX w. b) W Paryżu, w XX w. c) Na Litwie,w XIX w. wg Paniodpolskiego1.. poleca 85% 1434 głosów.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812.. Gwarantujemy, że po tym powtórzeniu nie będziesz potrzebować dodatkowej pomocy przy nauce.Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99..

Quiz "Pan Tadeusz" - księga IV.

W ostatniej księdze Zosia i Tadeusz: wzięli ślub .. Test składa się z 12 pytań.. Kiedy otworzył oczy, zobaczył delikatną Zosię tańczącą przy kominku.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan TadeuszAdam Mickiewicz, "Pan Tadeusz" - quizy i testy z lektury.. 27/50 Ruiny zamku należą do.. karaxxdd 10 miesięcy temu.. To play this quiz, please finish .Kiedy Tadeusz wszedł do swojego dawnego pokoju zobaczył.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu.. fortepian, nuty, bałagan.. Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na polskę, historia chłopska, z 1811 i 1810 roku, we 10 księgach prozą.. Sprawdź, ile wiesz!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt