Sprawdzian znajomości lektury opowieść wigilijna

Pobierz

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. 2.Kim był główny bohater?. Najbardziej znanym jego utworem jest Klub Pickwicka, książka".. Co wiesz o życiu autora Opowieści wigilijnej?. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. To nie ulegało wątpliwości.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Rozwiąż test!Lista pytań z lektury Opowieść wigilijna.. Opowieść wigilijna - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Edytuj elementy.. Pytanie 1 /10.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 3.Z kim mieszkał?. Polub.. Charles Dickens napisał "Opowieść wigilijną" w listopadzie 1843 roku.. 5.Jak się nazywał drugi duch?. (Bożego Narodzenia) Kogo obwiniał Scrooge o wymyślenie świat Bożego Narodzenia?Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!. POWODZENIA.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Więcej.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Osadź.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Opowieść wigilijnaJak dobrze znasz książkę Karola Dickensa "Opowieść wigilijna"?. Udostępnij.. Test składa się z 15 pytań.. 21 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Dickensa Opowieść wigilijna UWAGA!!!

PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Nie było łatwe.. (Noc wigilijną) Kogo nie lubi najbardziej Scrooge?. (Ludzi, dzieci) O co dba najbardziej Scrooge?. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .Lektury.. Uczy ona o najważniejszych wartościach ludzkich i ukazuje, że w każdym człowieku znajduje się dobro, choć nie jest ono zawsze widoczne.. Przerwij test.. Motyw .Opowieść wigilijna Kim był Karol Dickens?. Przekonaj się sam!Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Test składa się z 12 pytań.. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. 4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?. .Test znajomości lektury "Opowieść wigilijna" Udostępnij Udostępnij wg Kaoleksa..

Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.

Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Proszę o odpowiedzi do tych pytań.Bo za jakiś czas w szkole będę miał test ze znajomości lektury "Opowieść Wigilijna" a być może się pojawi któreś pytanie z tych wyżej.. Akcja opowieści rozgrywa się w XIX wieku w Londynie w sklepie i domu Ebenezera Scrooge'a.. Angielskim pisarzem żyjącym w latach .. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. CZĘŚĆ I.. ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Zestaw: "190 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 1" Statystyki zestawu: Ocena: 6 Zagłosowało: 36 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: marzenna bieńko (kobus) (wynik: 29 %) Marcus Siffredi (wynik: 8 %) Kinga Klimiuk .Antyk » Średniowiecze » Renesans » Barok » Oświecenie » Romantyzm » Pozytywizm » Młoda Polska » XX-lecie międzywojenne » Współczesność » Lektury szkolne » Pozostałe język polski » Modernizm » Języki obce (1540) Książki i komiksy (2755) Kuchnia (38) Kultura (111) Moda (14) Motoryzacja (329) Muzyka (2550) Nauka (1498 .Pytania do lektury "Opowieść wigilijna" Kiedy dzieje się akcja opowieści wigilijnej?.

...Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.

6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. Czas i miejsce akcji.. Quiz w Poczekalni.. Od czego zaczął świętowanie Ebenezer Scrooge?. Można się lekko do tego przyczepić ;).Lektury Opowieść wigilijna / Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. Scrooge, wspólnik Marleya, takŜe je podpisał, a jego nazwisko było cenione, cokolwiek by podpisał.. Bohaterowie.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. 250'000Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola DickensaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa.. "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa jest niezwykle interesującą i pouczającą lekturą.. Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.. Skomentuj.. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.. Musiał zarabiać na życie od dziecka, tułał się, był biedny.. 9.U kogo Scrooge zjadł świąteczny obiad?Ogniem i mieczem - test znajomości treści lektury Halina Marek, Agata Moździerz; OPIUM W ROSOLE - TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY Dorota Wojciechowska-Jabłońska; Opowieść wigilijna Katarzyna Folga; Orzeczenia - kartkówka - klasa 5 Małgorzata Mielniczuk; Oświecenie - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-KamińskaScrooge i Cratchit Geneza dzieła..

Rozwiąż test!Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).

(O pomnażanie swojego majątku) Jakich świąt nie lubił Scrooge?. Marceloli 4 lata temu.. Poniższymi argumentami będę starał się udowodnić tą oczywistą dla mnie tezę.Książka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść.Geneza utworu i gatunek.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Opowieść wigilijna"Opowieść Wigilijna" test z lektury.. Zwłaszcza namam napisać list z lektury lektura ,, Opowieść Wigilijna '' 2008-12-01 18:04:30 Czego można się nauczyć z lektury " Opowieść wigilijna " 2012-12-16 14:26:47 Załóż nowy klubNoch mal spielen.. Ebenezer Scrooge, Fred - siostrzeniec Scooge'a i jego żona, Jakub Marley - duch przyjaciela i wspólnika Scrooge'a, Bob .Charles Dickens: Opowieść wigilijna Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. To wpłynęło na jego światopogląd.192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Opowiadanie ukazało się w 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha - ich prezentacja na tej stronie.. Czas i miejsce akcji.. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wiadomości o tej lekturze np.plan wydarzeń to proszę tu pisać Post został pochwalony 0 razyPraca klasowa dotycząca lektury Ch..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt