Opisz obraz jana matejki kochanowski nad zwłokami urszulki zadane

Pobierz

Dzieło namalowane jest farbami olejnymi na płótnie.. Obraz przedstawia poetę z Czrnolasu, przeżywającego wielką tragedię spowodowaną śmiercią ukochanej córeczki.Na obrazie jana matejki zatytuowanego "kochanowski nad zwłokami urszulki" na pierwszym planie widnieje jan kochanowski i jego pięcioletnia córka pogrążona w żelaznym, twardym i nieprzespanym śnie.. Postacią pierwszoplanową jest dziewczynka.. Na pierwszym planie widać małą dziewczynkę, która przyodziana jest w białą szatę z czarnym krzyżem.. Ujęło mnie w nim głęboki przeżycie ojca po stracie swojej córki.. 2006-12-02 10:53:24 Kto mi napisze opis obrazu jana Matejki " Bitwa pod grunwaldem " ?. obraz ten powstaŁ w xix w. przedstawia poetĘ z czanolasu, przeŻywajĄcego wielkĄ tragediĘ spowodowanĄ ŚmierciĄ najukochaŃszej cÓrki urszulki.Przedmiotem mojej krótkiej refleksji będzie w tej wypowiedzi reprodukcja obrazu namalowanego przez Jana Matejkę a zainspirowanego sławetnym cyklem "Trenów" Jana Kochanowskiego pod tytułem: "Kochanowski nad zwłokami Urszulki", który przedstawia właśnie poetę pogrążonego w smutku i cierpieniu nad ciałem swej zmarłej córki.. Matejko przedstawił dziewczynkę spoczywającą już w .Reprodukcja obrazu, która wywarła na mnie ogromne wrażenie to dzieło Jana Matejki pt. "Kochanowski na zwłokami Urszulki " .. To cudowne arcydzieło stworzył sławny polski malarz - Jan Matejko.Na pierwszym planie widać małą dziewczynkę, która przyodziana jest w białą szatę z czarnym krzyżem..

Ukazuje on Jana Kochanowskiego pochylonego nad zwłokami Urszulki.

Obraz w większości ma ciemne barwy, tylko koszulka Urszulki, żabot i mankiety stroju jej ojca są koloru białego.Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz olejny Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony.. Chciał on pokazać nam smutny nastrój, jaki towarzyszył śmierci owej osoby.jan matejko, jeden z najwybitniejszych malarzy polskich jest twÓrcĄ obrazu pt.: "jan kochanowski nad zwŁokami urszulki".. Najwybitniejszy polski malarz okresu renesansu namalował w 1862 roku obraz olejny "Jan Kochanowski nad zwłokami córki" Dzieło przedstawia poetę, pogrążonego w rozpaczy po śmierci córki, z którą wiązał plany na przyszłość.Reprodukcja obrazu, która wywarła na mnie ogromne wrażenie jest dzieło Jana Matejki pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Odziana w biały strój wygląda niezwykle delikatnie i niewinnie.. Malarz wzorował się na trenach Kochanowskiego.. Na jego twarzy rysują się żal, smutek i rozpacz z powodu straty ukochanego dziecka.Przydatność 70% "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" - obraz Jana Matejki z 1862 roku.. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" jest pięknym obrazem namalowanym w 1862r..

Na pierwszym planie widać ojca pochylającego się nad zwłokami dziewczynki.

Najwybitniejszy polski malarz okresu renesansu namalował w 1862 roku obraz olejny "Jan Kochanowski nad zwłokami córki" Dzieło przedstawia poetę, pogrążonego w rozpaczy po śmierci córki, z którą wiązał plany na przyszłość.. Obraz przedstawia poetę z Czrnolasu, przeżywającego wielką tragedię spowodowaną śmiercią ukochanej córeczki.Jan Matejko, Kochanowski nad zwłokami Urszulki - interpretacja Urszula Kochanowska nie była jedynym dzieckiem Jana Kochanowskiego i też nie tylko ją spośród swych pociech polski poeta stracił, jednak to jej śmierć była dla niego wyjątkowym ciosem i jej poświęcił "Treny", zbiór przepełnionych smutkiem i filozoficzną .. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" jest pięknym obrazem namalowanym w 1862r.. Obraz Jana Matejki "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" przedstawia pogrążonego w żałobie Jana Kochanowskiego, całującego w głowę swoją zmarłą córkę, Urszulkę.. Jej twarz jest spokojna, ma delikatne rysy, sprawia wrażenie jakby zapadła w głęboki sen.. 2009-11-26 15:16:03Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki Jan Matejko, Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki, 1862, obraz zaginiony, domena publiczna Jan Kochanowski - jak zgodnie twierdzą badacze kultury dawnej - to największy polski poeta epoki zwanej odrodzeniem, która w Polsce przypadła głównie na XVI wiek..

Na pierwszym planie widnieje trumna ze zwłokami drobnego dziecka.

Na pierwszym planie.Przydatność 70% "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" - obraz Jana Matejki z 1862 roku.. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" Jan Matejko podjął się malarskiej próby zrelacjonowania ostatniego pożegnania ojca, Jana Kochanowskiego, z córeczką.. Na pierwszym planie, w centrum uwagi, skupione jest ciało Urszulki, w którym już brak życia i zrozpaczonego ojca, całującego jej czoło.Jan Matejko na obrazie pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszuli" ilustruje treść trenów, które wspomniany w tytule poeta napisał na cześć swojej zmarłej córeczki.. Do dziś zachował się jedynie akwarelowy szkic na papierze w rozmiarze 24 × 32 cm - studium do obrazu.. Na pierwszym planie dzieła znajduje się postać Jana Kochanowskiego po stracie swojej córki, Urszuli.Poeta, pochylając się nad zwłokami dziewczynki, troskliwie .Obraz "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" wywarł na mnie ogromne wrażenia.. Malarzowi doskonale udało się odzwierciedlić te wszystkie uczucia na twarzy Kochanowskiego.. Miała na sobie białą, szeroką i płócienną koszulę.Autorem obrazu ,,Kochanowski nad zwłokami Urszulki" jest Jan Matejko.. Nad .Opisz postać ojca w obrazie Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki 2013-11-08 20:52:31 napisz krótką biografie jana kochanowskiego 2009-11-19 18:28:39 Napisz list do Jana Kochanowskiego w imieniu jego siostry, w którym pocieszasz go po stracie Urszulki 2013-10-17 18:49:57Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - kopia obrazu Jana Matejki namalowana przez Jerzego Primke w 1984 roku, na postawie kopii z Pałacu Prymasowskiego w Warszawie..

Jego najsławniejszym obrazem jest ,,Bitwa pod Grunwaldem".

Na jego twarzy rysują się żal, smutek i rozpacz z powodu straty ukochanego dziecka.Ich wymowa, zawarte w nich emocje i przemyślenia stały się inspiracją dla wielu późniejszych twórców, m.in. Bolesława Leśmiana, który napisał wiersz "Urszula Kochanowska" oraz Jana Matejki, który przedstawił postać poety z Czarnolasu przy ciele zmarłej Urszulki, na obrazie zatytułowanym "Jan Kochanowski nad zwłokami .Jak powstał obraz Jana Matejki pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki "?. Inne znane jego tytuły to: "Urszula Kochanowska", "Jan Kochanowski nad zwłokami swojej Urszulki"., "Kochanowski nad trumną Urszulki".Oryginał uznany jest za zaginiony.. Dzieło to przedstawia znanego polskiego poetę epoki renesansu, Jana Kochanowskiego, rozpaczającego nad zwłokami swojej zmarłej w wieku zaledwie 2 lat córeczki Urszulki.Uważam, iż obraz pokazał doskonale, co czuć mógł Jan Kochanowski w chwili straty swej ukochanej Urszulki.. Namalował wiele dzieł o tej tematyce np: ,,Hołd pruski", ,,Stańczyk".. Ręce ma złożone, a usta… Czytaj dalej →Obraz Jana Matejki pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" przedstawia poetę Jana Kochanowskiego wraz z jego zmarłą córką.. Obraz ten powstał w 1863 r.Dzieło Jana Matejki wykonane jest farbami olejnymi na płótnie .Na pierwszym planie artysta umieścił zmarłe dziecko… Czytaj dalej →Przydatność 70% "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" - obraz Jana Matejki z 1862 roku.. Szkic do obrazu znajduje się w zbiorach prywatnyc,,Kochanowski nad zwłokami Urszulki" to obraz olejny namalowany w 1862 roku przez polskiego malarza, Jana Matejkę.. Zmarła ona jak wiadomo w wieku niespełna trzech lat.. Myślę, że każdy oglądający ten obraz zrozumie cierpienie i bol po stracie najbliższej osoby.. Moim zdaniem malarz podjął się ciężkiego tematu, bowiem nie jest łatwo malować niezrozumiałą, być może niesprawiedliwą śmierć dziecka oraz nie dający się opisać słowami smutek rodzica.Twórcą obrazu pt. Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki stworzonego w 1862 roku, jest wspaniały renesansowy malarz - Jan Matejko.. Najwybitniejszy polski malarz okresu renesansu namalował w 1862 roku obraz olejny "Jan Kochanowski nad zwłokami córki" Dzieło przedstawia poetę, pogrążonego w rozpaczy po śmierci córki, z którą wiązał plany na przyszłość.Przydatność 80% Opis obrazu Jana Matejki "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" Znany polski malarz Jan Matejko namalował w 1862 r. obraz pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Dzieło powstało w 1862 roku i jest szkicem czarno-białym.Jan Matejko "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" - opis obrazu.. Ręce ma złożone, a usta ułożone w podkówkę.Obraz, który opisuję to dzieło Jana Matejki pt. "Kochanowski nad złokami Urszulki", pochodzący z 1862r.. Na pierwszym planie widać ojca pochylającego się nad zwłokami dziewczynki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt