Wyjaśnij jaką funkcję pełnią u pijawki szczęki w otworze gębowym

Pobierz

Książki Q&A Premium.. Każda z kości szczękowych posiada trzon oraz wyrostki.. Rejestracja.. Samice glisty składają w jelicie człowieka jaja, które wraz z kałem dostają się do gleby.. Biologia - szkoła podstawowa.. Logowanie.. Ich ciało jest okryte cienkim nabłonkiem zaopatrzonym w rzęski.. Pijawka wsysa średnio od 10 do 15 ml krwi, którą magazynuje w 10 uchyłkach jelitowych.8 Wyjaśnij, jaką funkcję pełnią u pijawki: (0-1 p.). _____ 9 Podaj po dwa przykłady pozytywnego znaczenia pierścienic w przyrodzie i dla człowieka.. Jest ona wydzielana bezpośrednio w szczękach lub na obrzeżach otworu gębowego pijawki.. 2012-01-16 14:54:11 Wypisz z wiersza epitety i wyjaśnij ich funkcję .. Krew magazynuje się w wolach.Strona główna | Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie .W jelicie przednim wyróżniamy jamę gębową, gardziel i przełyk.. _____ e) Mają ciało pokryte nabłonkiem bez rzęsek, który jest odporny na działanie enzymów.. Gardziel może być uzbrojona w zęby lub chitynowe szczęki służące do ataku lub obrony.. - przyssawki: _____ - szczęki w otworze gębowym:_____ 9 Podaj po dwa przykłady pozytywnego znaczenia parzydełkowców w przyrodzie i dla człowieka.. _____ 9 Podaj po dwa przykłady pozytywnego znaczenia pierścienic w przyrodzie i dla człowieka.. - - przyssawki umożliwiają przycz - Pytania i odpowiedzi - Biologia.. - - przyssawki umożliwiają przycz - Pytania i odpowiedzi - Biologia..

Wyjaśnij, jaką funkcję pełnią u pijawki: - przyssawki: - szczęki w otworze gębowym.

Szczęka składa się z dwóch zrośniętych kości będących częścią czaszki.. Prowadzą pasożytniczy lub drapieżny tryb życia.. "4 Na ilustracji przedstawiono tasiemca uzbrojonego.. ___ f) Nie mają oczu.. Larwy kończą wędrówkę w jelicie cienkim, gdzie rozwijają się w dorosłe samce i samice.Biologia kl. 6 - 20.11.2020 Temat lekcji: Test sprawdzający - od parzydełkowców do pierścienic.. 1 Ilustracja przedstawia przekrój ciała stułbi płowej.. Są blisko spokrewnione ze skąposzczetami, mają z nimi wiele cech wspólnych i włączane są z nimi do siodełkowców (Clitellata).Szczęka i żuchwa.. Rejestracja.. Wyjaśnij, jaką funkcję pełnią u pijawki: .. W przyrodzie: 1.Pijawki, pijawki właściwe (Hirudinea) - podgromada zwierząt z typu pierścienic (Annelida) obejmująca ponad 500 - w większości eurytopowych - gatunków zaopatrzonych w jedną lub dwie przyssawki.. Zęby ludzkie są umiejscowione w zębodołach znajdujących się łukach zębodołowych żuchwy i szczęki (ryc. 1).. _____ _____ Znajdują się na niej szczęki, dzięki którym pijawka nacina skórę ofiary.. 2010-01-18 15:07:268Wyjaśnij, jaką funkcję pełnią u pijawki: (0-2 p.). Książki Q&A Premium.. _____ 5 Podaj po dwa przykłady pozytywnego znaczenia pierścienic w przyrodzie i dla człowieka.. Wybierz P, jeśli stwierdzenie jest prawdziwe, lub F, jeśli jest fałszywe.. W przyrodzie: 1.4 Wyjaśnij, jaką funkcję pełnią u pijawki: (0-1 p.).

Wyjaśnij, jaką funkcję pełnią u pijawki: a) przyssawki b) szczęki w otworze gębowym 5.

Ciekawą rzeczą jest hirudyna.. Wyrostki budują podniebienie twarde, wyrostki zębodołowe, nos .Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Wyjaśnij jaką funkcję pełnią szczecińki, gruczoły śluzowe nabłonka, siodełko !. Średnia :W otworze znajdują się trzy pary szczęk rozmieszczone w układzie promienistym, a w każdej z par znajduje się między 60 a 100 ostrych zębów mikroskopijnej wielkości.. Jest to wydzielina, która zapobiega krzepnięciu pobieranej krwi.. - przyssawki umożliwiają przyczepienie się do ciała żywiciela.. Polub to zadanie.. Podpisz części tasiemca, które zaznaczono strzałkami, a następnie wyjaśnij, jaką funkcję pełnią wskazane elementy.. _____ B. _____ 5 Ustal właściwą kolejność etapów zakażenia się glistą ludzką.Wpisz w okienka cyfry 1-4.F.. Wyjaśnij, jaką funkcję pełnią u pijawki: - przyssawki: - szczęki w otworze gębowym.. a) Wpisz we właściwych miejscach litery odpowiadające elementom wskazanym na ilustracji.W jelicie człowieka z jaj wylęgają się larwy glisty, które wędrują przez liczne narządy ciała.. - przyssawki: _____ - szczęki w otworze gębowym:.. 2011-04-27 14:13:25 Wyjaśnij ,jaką funkcję pełnią u pierwotniaków wodniczki tętniące.. Biologia - szkoła podstawowa.. Przykładane do ran po operacjach, przeszczepach skóry i oparzeniach przyspieszają ich gojenie.Zastanów się i wyjaśnij jaką funkcję pełni konstytucja w państwie..

- przyssawki: _____ - szczęki w otworze gębowym:.

W przyrodzie: 1.. Człowiek połyka jaja glisty, znajdujące się w wodzie lub na nieumytych warzywach.. pokaż więcej.. Oceń tę odpowiedź: Oceń to zadanie.. .d) Ich ciało jest okryte cienkim nabłonkiem zaopatrzonym w rzęski.. - przyssawki: _____ - szczęki w otworze gębowym:.. Podpisz części tasiemca, które zaznaczono strzałkami, a następnie wyjaśnij, jaką funkcję pełnią wskazane elementy.. Zdolność pijawek do wysysania krwi wykorzystuje się w leczeniu wielu schorzeń, jak np.: nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, żylaki i obrzęki kończyn.. Rozwiąż test "Wiesz czy nie wiesz?. Wyjaśnij, jaką funkcję pełnią u pijawki: .Pijawki: jaką funkcję pełnią przyssawki, szczęki.. 6 Oceń prawdziwość stwierdzeń dotyczących pasożytów.. Z drapieżnym trybem życia wiąże się wykształcenie odcinka głowowego, gdzie skoncentrowane są narządy zmysłów (oczy, czułki, głaszczki).Wpisz w okienka cyfry 1-4.. _____ 9. Podaj po dwa przykłady pozytywnego znaczenia pierścienic w przyrodzie i dla człowieka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt