Sprawdzian z balladyny z odpowiedziami

Pobierz

2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. z matka i mlodsza siostra.. Alicja Guziel 1. .. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołe .. W Epilogu do dramatu pojawiła się m.in. aluzja do Joachima Lelewela, zaś Słowacki zawarł jego karykaturę na przykład w słowach .szczegolowy sprawdzian z balladyny ( szczegolowy_sprawdzian_z_balladyny.pdf ) .. 8.Co się stało z Balladyną?. Rozwiąż test.. 10.W kim się .8.. Z czego drwi autor "Balladyny"?. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. W kim kocha się Goplana.. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. 9.Kim była Goplana?. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Balladyna-sprawdzian.. Zablokuj Zgłoś.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nacisnij.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2..

Są rzeczy, które też możesz otagować Test z balladyny z odpowiedziami?

- Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. a) z miłością b) z książęcą purpurą c) z różami d) z krwią 9.. Gdzie odbywa sie akcja ?. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Załóż własny blog!. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.. Z czym kojarzą się zbierane maliny w Balladynie?. a) konwencji oświeceniowych b) założeń romantyzmu c) swoich przyjaciół d) Mickiewicza 10.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Test z lektury,,Balladyna" Zuza_Zuzanka2 2 lata temu.. Jak Balladyna tłumaczyła nieobecność siostry.. Night_Sky • 5 miesięcy temu.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: BalladynaSprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. przycisk "Do oceny"..

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

Dziś pytamy o słowa zaczynające się od "a"1.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. W teście Balladyna znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Lista pytań z lektury Balladyna.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Balladyną" Juliusza Słowackiego wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!7.Po wojnie rozegranej między oddziałami Balladyny a wojskami Kirkora (który nawet nie wiedział, że walczy ze swoją małżonką).. Możesz zdobyć 17 pkt.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. 12/15 Z pewnością czytałeś tę lekturę .Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny..

#balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki.

Dlaczego Balladyna nosiła .Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. W jakim celu Goplana wysłała .. Prowadzili swoje dochodzenia, stawali sie konsultantami i specjalistami od.Test z balladyny z odpowiedziami to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Co planuję Balladyna jeśli jej wojsko przegra?Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Inne tryby testu.. Odpowiedz.. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. Materiały powiązane z testem: .. Pytania zawarte w teście.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Sprawdzian wiadmomosci z Balladyny Juliusza Slowackiego.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywaja sie wydarzenia?.

4Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.

Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Ludomor - to trucizna na nozu Balladyny.Serwis internetowy, z ktorego korzystasz, uzywa plikow cookies.Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nacisnij przycisk "Do oceny".. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Główny rywal Mickiewicza.Balladyna 3.. 4.Kto wygrał tą.Plik sprawdzian z balladyny odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika ali95l0 • Data dodania: 28 mar 2016Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraZaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.. Od czego powstalo to imie ?. BalladynaPonad 60 proc. z was powinno mieć łatwiej w tym quizie, a średnia tylko 10/15.. Znasz ich z telewizji, a wiesz, kim są z zawodu?. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Możesz się zdziwić; Jeśli zdobędziesz tu powyżej 9/16, to najpewniej jesteś uzależniony od słodyczy; Sprawdzamy waszą wiedzę z ortografii.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt