Test wiedzy o samorządzie powiatowym

Pobierz

Projekty PROW na lata 2014-2020o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1591 z późn.. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie Terminarz I Edycji Konkursu Do 26 lutego 2016 r. potwierdzenie uczestnictwa.. Zestaw: " 20.. Hanna Jussak Drużynowo: 1.. Test z I etapu IV edycji Konkursu 2014 można pobrać: tutaj.Test demo.. Zwycięzcami konkursu zostanie 5 osób z największą liczbą zdobytych punktów.Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił IX edycję Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza.. Organizatorem VI edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, zwanego dalej Konkursem, jest Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi.. Instytucja powiatu istniała w Polsce rozbiorowej.. Wyróżniono również najaktywniejszego ucznia oraz najaktywniejszą uczennicę lekcji.. VI edycja - 2016. zm.) 4/ Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 o samorządzie powiatowym (Dz. U.. Każda jednostka samorządu terytorialnego jest wspólnotą, która tworzą wszyscy jej mieszkańcy.. Organem nadzoru nad działalnością gminy jest: a) wojewoda; b) Prezes Rady Ministrów; c) regionalna izba obrachunkowa - w zakresie spraw finansowych 3.. Poniżej znajdą Państwo 10 przykładowych pytań wykorzystywanych w różnych testach wiedzy, które odbyły się w ostatnim czasie w Urząd Miasta Poznania.Organ stanowiący samorządu terytorialnego na szczeblu województwa nosi nazwę sejmiku województwa PRAWDA FAŁSZ: 8..

- Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.

Zespół Szkół w Żarkach, 2.Młodzież pisała test składający się z 25 pytań.. 1998 Nr 91, poz. 578) 5/ Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 o samorządzie wojewódzkim (Dz. U. Oliwia Lasoń Drużynowo: 1.. Istnieją dwa rodzaje samorządów:Materiał sporządzony na podstawie slajdów.. Każda jednostka samorządu terytorialnego ma swoje władze wybierane w sposób pośredni bądź bezpośredni.. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, organem wykonawczym gminy jest: a) prezydent miasta; b) wójt; c) przewodniczący rady gminy 2.. Samorząd terytorialny w Polsce ".. rozwiązując test.Za portalem Serwis Samorządowy PAP publikujemy 10 pytań, które można usłyszeć, starając się o pracę w urzędzie gminy.. Ucz się efektywniej.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.1.. Postanowienia ogólne: 1.. Prowadzenie przez gminę akt stanu cywilnego mieszkańców należy do jej zadań własnych PRAWDA FAŁSZ: 9.. Od 1 stycznia 1999 r. samorząd powiatowy występuje ponownie jako jednostka podziału terytorialnego.. Fundusze UE.. Funkcjonowała również w okresie II Rzeczypospolitej, a po II wojnie aż do 1975 r. Wówczas powiaty zostały zlikwidowane.. SP nr 8 w Chrzanowie, 3.. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy..

Na zakończenie przeprowadzono test wiedzy.

Przykładowy test pisemny z III Edycji Konkursu 2013 można pobrać: tutaj.. Zagadnienia pochodzą z autentycznych testów wiedzy Poniżej znajdą Państwo 10 przykładowych pytań z różnych postępowań, które odbyły się w Urzędzie m.st. Warszawy.. Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.Odp: Pytania z ustawy o samorządzie powiatowym dnia: 11 Marzec 2011, 16:33 Prawa powiatu przysługują miastom, które w dniu 31 grudnia 1998 roku liczyły więcej niż:Publikujemy 10 pytań, które można usłyszeć, starając się o pracę w urzędzie gminy.. Przykładowy test pisemny z II Edycji Konkursu 2010 można pobrać: tutaj.. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży podziałem administracyjnym kraju, poznanie poszczególnych szczebli i zadań samorządu terytorialnego .Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.. Konkurs przygotowywany jest we współpr acy z XXI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów.. Michał Wojdyło, 3.. Powyższy zbiór zawiera jedynie wybrane przez Organizatora propozycje literatury przedmiotu.Załącznik do uchwały nr 1817/2016 Zarządu Województwa Opolskiego z dnia 14 marca 2016 r. REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM I Informacje ogólne Organizatorem Konkursu Wiedzy o samorządziePowiat Stalowowolski ul. Podleśna 15 37-450 Stalowa Wola..

Samorząd terytorialny w Polsce - test, testy wiedzy.

Kalendarz.. Franciszek Kawala, 2.. Ustawa o samorządzie gminnym zawiera pytania jednokrotnego wyboru.. Uczestnicy rozwiązywali specjalny test w Zespole Szkół Ro.Uczestnicy konkursu wypełniają test wiedzy o samorządności - 40 pytań w czasie 55 min.. SP nr 4 w Trzebini, 3.. Jednostki samorządu terytorialnego są od siebie niezależne i wykonują odrębne zadania.. ANTON KRAWIETZ.. NIP Starostwa Powiatowego: 865-20-78-682 NIP Powiatu: 865-25-65-494. tel.. SP w Myślachowicach Klasy VI-VIII Indywidualnie: 1.. Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.II Powiatowy Test Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - zaproszenie 5 marca 2019 Komentarze: 0 Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów z klas 8 szkoły podstawowej i 3 szkoły gimnazjalnej, do udziału w II Powiatowym Teście Wiedzy o Samorządzie .Konkurs Wiedzy o Samorządzie - etap powiatowy Po eliminacjach szkolnych, 13 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Powiatowym, przystąpiło do niego 24 uczniów z 9 szkół.1 Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym III Edycja Pod Patronatem Honorowym Starosty Namysłowskiego Organizator Konkursu I Liceum Ogólnokształcące im..

Zagadnienia pochodzą z autentycznych testów wiedzy.

Zgodnie z Regulaminem przeprowadzania naboru kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze .Przykładowe testy.. Wiktoria Domaradzka, 3.. Powiat ma charakter jednostki samorządowej .Rekrutacja uczniów szkoły ponadgimnazjalne 2018/2019.. Wojewoda pełni funkcję przewodniczącego zarządu województwa PRAWDA FAŁSZ: 10.. 15 marca 2016 r. (wtorek) etap powiatowy Konkursu.Podczas krótkiego wykładu przedstawiono zagadnienia związane z funkcjonowaniem samorządu oraz poszczególnych organów gminy.. (mpr)Wyniki IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Górach Szkoły podstawowe Klasy I-V Indywidualnie: 1.. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Powiat Ostrołęcki a wiodącym tematem: "MAZOWSZE WCZORAJ I DZIŚ".. Październik.Samorząd powiatowy.. 3.Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszej placówce, zapisz się na listę mailingową.. Finalistami "X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym" - etapu powiatowego zostali:Uczniowie z okolicznych szkół wzięli udział w Powiatowym konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.. 3.Ustawa o samorządzie powiatowym: 245 pytań .. Test wiedzy 2015: 100 pytań .Dz.U.2020.0.920 t.j..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt