Test z lektury pan tadeusz z odpowiedziami

Pobierz

18353 Obserwuj autora .. "Pan Tadeusz" - test online ze znajomości lektury w postaci Quizu.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Pytania i odpowiedzi do lektury Pan Tadeusz (90) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Pan Tadeusz, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. Roksana 5 lat temu.. Znajomość zasad ortografii.. Na planetę B-612 Mały Książę powrócił dzięki pomocy: statku kosmicznego.. Ponadto kilka pytań odnosiło się do całej lektury tego .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. silnego podmuchu wiatru .a) postać Tadeusza b) postać Sędziego c) Soplicowo d) cały świat przedstawiony w epopei.. Czy wiesz dlaczego Jacek Soplica został odznaczony przez Napoleona?. Rozwiąż test!zapolował z nim na kury.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Zawiera wszystkie powyższe pytania.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. W teście Pan Tadeusz - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Po przyjeździe do Soplicowa, Wojski opowiada młodemu Tadeuszowi o: Pytanie 2:Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat..

... Pan Tadeusz - test znajomości lektury.

Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.. Skomentuj.. Zdarzenia z życia Jacka Soplicy należą: (0 - 1) a) do akcji poematu - rozgrywają się "na naszych oczach" b) do przedakcji - poznajemy je z relacji bohaterów.. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. a)Tadeusz z Hrabią, b)Hrabia z Rykowem, c)Sędzia z Rykowem, d)Płut z Tadeuszem.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Test Opracowanie Bohaterowie Streszczenie .. "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.. Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla .Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść .. (tadeusz - do telimeny - po decyzji o wyjeździe - po rozmowie tadeusza z sędzią) 33.. 2020-11-17 21:22:57 Pisaliście sprawdzian znajomości lektury " opowieści wigilijne " ?. Pan Tadeusz - Pan Tadeusz - test z treści.. Pytania zawarte w teście.. Kto się pojedynkował?. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99..

Przetestuj swoją wiedzę.Pan Tadeusz - Sprawdzian z lektury (część pierwsza).

Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Jakie warstwy społeczne przedstawione zostały w Panu Tadeuszu?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPytanie: 1/14 Poprawne odpowiedzi: 0/14.. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury .Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Adam Mickiewicz: Pan Tadeusz - pytania do lektury.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Pytania zawarte w teście.. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga Pierwszac)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.. Statystyka testu.. a)Hrabiego, b)Tadeusza, c)Gerwazego, d)Wszystkie są poprawne.Pan Tadeusz - test z treści.. Z wizytą w Soplicowie Test podsumowujący - wersja A Klucz odpowiedzi do zadańTest z lektury A. Mickiewicza "Pan Tadeusz ".. Testy: Lektury szkolne.. Jaka jest odpowiedź Telimeny na słowa Tadeusza:"Kochajmy się, ale tak - z osobna".. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Ułożysz nazwy konstelacji zodiakalnych z rozsyp.Pan Tadeusz - test wiedzy.. Test rozwiązywano: 928 razy.. SPRAWDŹ!. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i .Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie..

2010-12-28 21:50:22 Mieliście już sprawdzian z lektury " Krzyżacy " ?

Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Na uczestników egzaminu czekała też praca z fragmentem "Pana Tadeusza".. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Test: W dalszych Księgach "Pana Tadeusza" pojawia się narrator: a) wszechobecny b) wszystkie odpowiedzi są poprawne c) obiektywny d) wtopiony w społeczeństwo Rozwiązanie - Pierwotnie dzieło Mickiewicza miało nosić tytuł: .. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. (niewdzieczny - żal, .. 85% Streszczenie lektury "Ten Obcy".84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. pokłócił się z lotnikiem.. Ilość pytań: 13.. Wymień ich przedstawicieli .Zobacz podobne quizy: #adam #lektura #mickiewicz #pan #tadeusz #test Test z matematyki, który powinieneś zdać!. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówPan Tadeusz łączy w sobie elementy epickie (charakterystyki postaci, opisy przyrody, miejsc, relacje z przebiegu wydarzeń), dramatyczne (kłótnia w zaścianku, spowiedź i śmierć Jacka Soplicy), liryczne (inwokacja, Epilog, początek Księgi XI)..

2011-10-31 20:45:01Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.

Została zachowana oryginalna pisownia autora.. wcale nie chciał wracać.. Łącznie można uzyskać 28 pkt.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Kogo ocalił Robak?. Test składa się z 15 pytań.. Ważne wydarzenia dla kraju zwiastowało pojawienie się na niebie: a)komety, b)księżyca, c)słońca, d)gwiazd.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Celem pytań jest pomóc w zrozumieniu czytanego fragmentu "Pana Tadeusza".. Historia księdza Robaka należy: (0 - 1) a) do akcji b) do przedakcji.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt