Opowiadanie na podstawie baśni lub legendy genially

Pobierz

Na skrzydłach fantazji , Klasa 6 , NOWE Słowa na start!. (nauczenie zdalne, język polski) - YouTube.. Może więc polegać na: 1) przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem …Dziś dowiecie się, jak stworzyć opowiadanie na podstawie baśni lub legendy.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu …1.. Zapoznajcie się z tym terminem i informacjami ze str. 216 w …Szóstoklasiści zmierzyli się z nową, niezwykle kreatywną formą wypowiedzi pisemnej, która może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty, czyli opowiadaniem twórczym na …Po pierwsze, oznacza ciąg wydarzeń przedstawionych przez kogoś słowami (np. opowiadanie babci o swoim dzieciństwie, opowiadanie dziecka o szkole).. Zapisz temat lekcji z dzisiejszą datą.. Z liter znajdujących się w wyrażeniu OPOWIADANIE TWÓRCZE układamy jak najwięcej rzeczowników w mianowniku liczby pojedynczej.. opowiadanie twórcze na podstawie motywów wybranej baśni lub legendy kopciuszek otrzymał od wróżki.. , Język polski , Reforma …Za górami, za lasami, nad brzegiem jeziora bez dna mieszkało niezwykłe rodzeństwo.. Dziewczynka była zwana Czerwoną Czapeczką, natomiast chłopca nazywano Zielonym …- Pisaliśmy juz opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Zapisz w zeszycie krótką notatkę.. 2.Drodzy Uczniowie, Na dzisiejszej lekcji : - będziecie doskonalić tworzenie opowiadania na podstawie baśni i legendy,-uzupełnicie ćwiczenia w Zeszycie ćwiczeń …Temat :Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy 1..

Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - co to jest?

napisz opowiadanie twórcze na podstawie …Opowiadanie na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena Księżniczka na ziarnku grochu.. Czekam jeszcze na zaległe prace do wieczora.. Opowiadanie twórczena podstawie poznanej baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy …Współczesna wersja baśni, legendy, mitu lub przypowieści jest wypowiedzią twórczą.. Otwórz podręcznik na stronie 216.. Jak napisać opowiadanie twórcze na …Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Był sobie pewnego razu książę, który chciał się ożenić z księżniczką …Witajcie Kochani po weekendzie.. Ten rodzaj opowiadania również wymaga trójdzielności i dotyczy dopisania dalszej historii bądź …Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub legendy może przyjąć różne formy.. To oznacza, że w wypracowaniu musisz wykorzystać co najmniej 6 spośród 10 elementów …Uczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. :) 06.04.2020 r. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy …Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Po drugie …Na dzisiejszej lekcji nauczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

Wybierz jeden z podanych tematów ( do …Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216).. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do …Cechy legendy: 1.anonimowy autor, 2.opisywane wydarzenie wydaje się bardzo prawdopodobne, 3.wydarzenie jest w jakiś sposób niesamowite i niepokojące, 4.legenda ma …Ćwiczenie 4. opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo …Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy już za szóstoklasistami Czekam z niecierpliwością na ich prace, zwłaszcza że wprowadzić powinni do …Przeczytaj w podręczniku na str. 216, co to jest .. Jest to forma wypowiedzi, w której należy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.Dzisiaj poćwiczymy umiejętność pisania opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy.. Cel lekcji: Na dzisiejszej lekcji dowiesz się, czym jest … Ta forma wypowiedzi cechuje się znajomością lektury (bohaterowie …o tym, co jest niezbędne aby napisać opowiadanie na podstawie mitu, przypowieści, legendy lub baśni: a) Co to jest współczesna wersja baśni, mitu …Zobacz podobne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt