Opisz krajobraz jaki widzisz

Pobierz

Z prawej strony odsłania się obszar podmokły, po którym, prawie przez cały dzień, przechadzają się bociany, zapewne w poszukiwaniu żab.Wśród wielu typów pejzaży malarskich - w zależności od charakteru przedstawionego krajobrazu - można wyróżnić: wedutę, czyli pejzaż przedstawiający scenę miejską (np. miejską ulicę, widok placu itd., także z motywami postaci ludzkich), marinę, inaczej - pejzaż marynistyczny, czyli przedstawiający morze, scenę .Zadanie: opisz widok z okna swojego domu mieszkania by Rozwiązanie:za mojego okna wygląda promieniste słońce na wprost niego znajdują się ogromne drzewa, na których już spadły listki widać także ogródek, na którym zostały jeszcze uschnięte kwiaty, i zielonkawa trawa znajduje się tu duża mahoniowa huśtawka, lubię się na niej huśtać gdy popatrze w bok okna widzę duży plac zabaw, w którym, bawią się dzieci oraz boisko do piłki nożnej i koszykówkiBrainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Kogo lub co dostrzegasz w jej otoczeniu?. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.Widok z mojego okna.. Opisz doliny.. W lasach nie słychać ptaków, a wielobarwne liście przebijają się spod śniegu.Widok zimowego krajobrazu to coś bardzo pięknego i wyjątkowego.Drzewa pokryte białym śniegiem jak pierzyną, gałęzie uginające się pod jego ciężarem , lekko poruszają się na zimowym cierpkim wietrze.Daje Naj..

opisz krajobraz, który tam dostrzegasz.

Pagórki i wzniesienia idealnie wręcz uzupełniają krajobraz.Jak napisać opis krajobrazu?. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Gdy patrzę z okna mojego domu widzę typowo wiejski krajobraz.. By uplastycznić opis, użyj największej liczby epitetów.. Wyobraź sobie, że opisujesz krajobraz osobie, która go nigdy nie widziała.. Kogo lub co dostrzegasz w jej otoczeniu?. oraz pokoloruj żywymi i dynamicznymi kolorami poniższy obrazek.. Postaraj się jak najbardziej zaciekawić czytelnika.Opis krajobrazu Widok jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski.. Gdy opisujesz krajobraz, jak najdokładniej przedstaw wygląd danego miejsca.. Bliżej widać ogród, latem rosną tam czerwone tulipany i żółte jak słońce żonkile.. Miasto Opisz dokładniej miasto.g) określ nastrój panujący na obrazie (spokojny i radosny, ponury, pogodny, poważny, przygnębiający, smutny).. Możesz zamieścić informacje o położeniu geograficznym opisywanego krajobrazu (kraina, park narodowy, miejscowość).. Dalej widać podwórko i dom sąsiada.. Jeśli tylko podoba Ci się pomysł, spróbuj :)Opis obrazka po angielsku: obrazek 4.. Policz je.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Uwaga: Na sprawdzianie wolno Ci pominąć te z wymienionych wyżej elementów opisu obrazu,1.. Wyobraź sobie, że opisujesz krajobraz osobie, która go nigdy nie widziała.. Dalej widać podwórko i dom sąsiada..

Home.Opis krajobrazu.

Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. Wskazówki: 1.. Zima to pora roku, kiedy przyroda śpi.. Podwórko wygląda ładnie wiosną i zimą.Z tyłu widzę niekończące, mieniące się różnymi barwami pola obsiane zbożem oraz łąki, na których można zauważyć pasące się konie i krowy, a także przebiegające niekiedy zające.. OPIS KRAJOBRAZU 1.Okładka - poszukiwanie boga Źródło: Vincent van Gogh, domena publiczna.. Człowiek przełomu XIX i XX wieku, pełen zwątpienia i niewiary w lepsze jutro, czuł się zagubiony w świecie.. Zwróć uwagę na to, że zdjęcie jest czarno - białe., zatem nie oddaje rzeczywistych kolorów tego miejsca.. Dokładnie opisz wygląd danego miejsca.. Stoi na przeciwko jednorodzinny domek z dużym, zadbanym ogrodem moich sąsiadów, po którym energicznie przemieszczają się 3 psy właścicieli.. W zakończeniu: a) wyraź opinię na temat obrazu, np. podoba mi się, wygląda interesująco, budzi niepokój, nie podoba mi się, zachwyca mnie, przywołuje wspomnienia;Widok z mojego okna.. Dokładnie opisz wygląd danego miejsca.. Wśród jakich gór płynie?. Opowiedz o tym.. Miasto Opisz dokładniej miasto.Co widzisz, co słyszysz, co czujesz, jak się czujesz?. W poszukiwaniu sacrum, które stanowiłoby dla niego oparcie i wyznacznik stałych wartości, tylko utwierdzał się w przekonaniu, że "żadna z dawnych .możesz opisać technikę wykonania (np. akwarela, obraz olejny, rycina), kształt i wymiar obrazu (np. 61 cm x 75,5 cm)..

Jeżeli tak, to ile szczytów widzisz?

Polecenie 6 ,7 i 8 wykonaj ustnie.. A może lecisz paralotnią i podziwiasz krajobraz z góry?. Do tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.OPIS KRAJOBRAZU 1.. Za pomocą przymiotników określ kolor, wielkość oraz inne cechy poszczególnychCo widzisz, co słyszysz, co czujesz, jak się czujesz?. Na sam koniec obejrzyj zdjęcia jak kiedyś z dzieciakami stworzyłam "podłogowe miasto".. Opisz doliny.. Postaraj się jak najbardziej zaciekawić czytelnika.. Co powiesz o jej barwie?. Jaki los je czeka?Live.. Dalej widać podwórko i dom sąsiada.Tekst może dotyczyć krajobrazu widzianego osobiście i bezpośrednio lub utrwalonego np. na obrazie, rysunku czy fotografii.. Jaki jest jej nurt?. Co powiesz o jej barwie?. Pamiętaj o odpowiedniej formie pracy.Zimowy krajobraz przedstawia także drzewa, które już bez liści pokryte są białym śniegiem.. Ile ich było?. Jaki jest jej nurt?. podręcznik NOWE Słowa na start!, rozdział 4.. Wśród jakich gór płynie?. (zapisz w zeszycie).. 5.Opowiedz po kolei, co widzisz najbliżej, nieco dalej i całkiem w oddali.. Widzisz jakieś drzewa, krzewy?. Wskazówki: 1.. Przeczytaj Rady dla opisujących krajobraz ze strony 260 oraz poniższe wskazówki do opisu krajobrazu i przykładowy opis.. Opis krajobrazu ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), a każda z jego części ma spełniać określony cel..

Czy widzisz góry?

Policz je.. A może lecisz paralotnią i podziwiasz krajobraz z góry?. Dom jest szary z. poleca 80 %.. Obliczamy masę cukru: 10%·300g=0,1·300g=30g.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. 0.Mamy 300g roztworu cukru o stężeniu 10%, co oznacza, że 10% tej masy stanowi sam cukier, a reszta to woda.. Dom jest szary z dużymi oknami i balkonem.. (z mojego okna widać: ogród, bramę wjazdową i dom mojej babci aha i jeszcze widać ułożoną kostkę ;p) Daje Naj.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. Przystanek historia, Przeczytaj wiadomości do tego tematu.. Widok, jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski.. Zwróć uwagę na szczegóły.. Gdy patrzę z okna mojego domu widzę typowo wiejski krajobraz.. Język polski.3 okno - wydaję mi się, żę to okna przedstawia najbogatszy krajobraz.. Autor: sarusia995 Dodano: 30.3.2011 (20:49) Poniżej widzisz fotografię.. Sprawdźcie te, które straszą od lat.. Rzeka Jaka jest wyobrażona przez ciebie rzeka?. podaj temat obrazu, odpowiedz sobie na pytanie: co Cię w tym obrazie zainteresowało?. Za domem rozciąga się pasmo pól.. Gdy patrzę z okna mojego domu widzę typowo wiejski krajobraz.. Zapoznaj się z nazewnictwem kolorów: 8.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.Treść zadania.. Na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu.. Wykonaj w zeszycie Zad.1,2,3 s.171 ( prześlij zdjęcia) Napisz w zeszycie opis krajobrazu, jaki widzisz za Twoim oknem (prześlij zdjęcie)Krajobraz Krakowa obfituje w opuszczone miejsca, których przyszłość w zdecydowanej większości jest niepewna.. Czy zauważyłeś jakieś zwierzątka (ptaki, biedronki, motyle)?. (zadanie wykonaj ustnie).. opisz krajobraz, który widzisz z okna swojego pokoju - Zapytaj.onet.pl -.. Opowiedz o tym.. Miłej zabawy!. Bliżej widać ogród, latem rosną tam czerwone tulipany i żółte jak słońce żonkile..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt