Sprawdzian lektura quo vadis

Pobierz

To nie tylko powieść historyczna z.Quo vadis - streszczenie dzieła Henryka Sienkiewicza, które przyniosło mu światową sławę.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Jaką.Pobierz: quo vadis sprawdzian gwo.pdf.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Lektura w epoce.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Test składa się z 12 pytań.. Test składa się z 28 pytań.. Wymień trzy postacie historyczne.. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika "Niwa", korespondent "Gazety Polskiej" w .Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto MenuCałość kupisz tu: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, .reżyseria:Jerzy Kawalerowiczscenariusz:Jerzy Kawalerowicz gatunek:Historycznyprodukcja:Polskapremiera:14 września 2001 (Polska) 30 sierpnia 2001 (świat)Podczas fali prześladowań rzymskich chrześcijan Marek Winicjusz zakochuje się w Ligii..

Tytuł: Quo vadis.

Udostępnij.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. Przerwij test.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiej"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Podsumowaniem tego tematu jest wygłoszenie mów oskarżycielskich i obrończych.Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Data pierwszego wydania: od 26 marca 1895 do 29 lutego 1896 roku Quo vadis ukazywało się w odcinkach w "Gazecie Polskiej" oraz w dziennikach krakowskim i poznańskim.. Sprawdź się!. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci..

2.Quo vadis - test wiedzy.

Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Skomentuj.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Fabuła została oSprawdziany Z Lektury Quo Vadis najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis oferty.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. .Podczas czytania "Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. "Quo Vadis" - opracowanie.. Autor: Henryk Sienkiewicz.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Napisz do nas.. Skomentuj.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Sprawdzian znajomości lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. W czym kompała się żona Nerona.. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?.

17 Obserwuj ...Quo vadis - test.

ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.Quo Vadis, pytania.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Kilka miesięcy później pojawiło się trzytomowe wydanie książkowe.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Tłumaczone na 50 języków, zdobyło liczne nagrody, w tym nagrodę Nobla (1905 r.) Quo vadis - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - Quo vadis - streszczenie i opracowaniePlik Quo vadis test.txt na koncie użytkownika nataly1989 • folder Lektury • Data dodania: 28 lut 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Quo vadis opracowanie, streszczenie..

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

Pytanie 1 /16.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Rozwiąż test!Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Rozwiąż test!Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt