Plan ramowy lektury katarynka

Pobierz

Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.Ramowy plan wydarzeń noweli "Katarynka" prezentuje się następująco: Przedstawienie osoby pana Tomasza.. Przedstawienie pana Tomasza.. Prace uczniów, które stanowią .. "Katarynka" to krótka forma literacka zwana nowelą.. Podręc.. 52) "Katarynka" Bolesława Prusa - jaki jest Pan To.. Obok rysunku umieść cytaty z lektury mówiące o jego wyglądzie.Wydarzenia ukazane w noweli przenoszą nas do XIX wiecznej Warszawy na ulicę Miodową.. Wizyta Bartka u Loraka.. Wizerunek starszego, eleganckiego mecenasa, kapryśnego amanta z zamiłowaniem do sztuki.. Ujawnia on ogromną wrażliwość autora na krzywdę ludzką oraz zainteresowanie prostym, ubogim człowiekiem.. "Katarynka" zaliczana jest do jednej z najważniejszych nowel Bolesława Prusa.. Przedstawienie postaci pana Tomasza.. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Katarynka - streszczenie.. 3 - tworzymy plan wydarzeń w formie wypunktowanej notatki.. Antek pozwala świniom zadeptać ziemniaki - złość matki.. • wzmianka o procesie sądowym, w którym pan Tomasz prowadził sprawę o majątek (chodzi o lata: 1869 r., 1872 r., 1875 r. )..

Ćwiczenia do lektury "Katarynka".

Koszalin - Spór o graniczną miedzę: ćw.. Zadbaj, by był on odzwierciedleniem opisu ukazanego w lekturze.. Przejście do tajemniczego miasta Wokark.. Nie zawiera podpunktów.. "Katarynka" - Pan Tomasz Sortowanie według grup.. Fascynacja Antka wiatrakami i pierwsze modele z patyków.. Obserwacja lokalu naprzeciwko.Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie .. Po przeczytaniu tekstu proszę przepisać definicję "streszczenia" do zeszytu i wykonać ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń - str. 103-105.Zadania zostaną sprawdzone podczas lekcji wideo.Charakterystyka bohaterów.. Przedstawienie postaci pana Tomasza.. 3 prośba do stróża by nie wpuszcał katarynek do kamienicy.. "Kamizelka" stanowi literacką realizację pozytywistycznego hasła pracy u podstaw.Katarynka - plan wydarzeń.. Katarynka- plan wydarzeń Rozszyfruj.. Atak w nocy pająków na Allan.. Zadanie domowe.. Zamieszkanie dwu lokatorów z małą dziewczynką w kamienicy.Skrócony plan wydarzeń do lektury Katarynka.. Ten plan wydarzeń składa się z 6 elementów.. Młodość spędzona głównie na obcowaniu z kobietami.• Katarynka - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Bolesław Prus • Pozytywizm • Lalka - streszczenie, plan wydarzeń • Z legend dawnego Egiptu - streszczenie, plan wydarzeń • Praca organiczna w "Lalce" - opracowanie • Katarynka - opracowanie, problematyka, bohaterowieKatarynka - plan wydarzeń, 1..

Napisz w zeszycie, co to jest plan ramowy.

2.wynajem kamienicy przez mecenasa różnym lokatorom.. Wydana w 1880 roku opisuje wydarzenia rozgrywające się w XIX-wiecznej Warszawie.. Klasa 5 Polski.. wg Ankiety317.. 4.Zamieszkanie dwu lokatorez z małą dziewczynką w kamienicy.. Pierwsze spotkanie z Pajęczakami.. Pan Tomasz , główny bohater Katarynki, jest dobrze utrzymanym, dystyngowanym starszym panem.. wg Malgorzatajurcz.. Opis zachowań głównego bohatera.. Wynajem kamienicy przez mecenasa różnym lokatorom.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.. Bolesław Prus całą akcję podporządkowuje jednemu .Jak napisać plan ramowy?. Przyłączenie się do grupy turystów.. Katarynka - plan wydarzeń Połącz w pary.. Można wyznaczyć topografię miasta na podstawie informacji narratora o spacerach pana Tomasza.Pomysł na omawianie lektury zaczerpnięty z rysunkowego języka polskiego - dziękuję :) .. karty pracy + ramowy plan.. 15) Jak napisać list prywatny?. Przepisz do zeszytu plan wydarzeń w lekturze.. Opis wyglądu głównego bohatera.. Pisanie p.r.. (Planu ramowego- p.r.). Prośba do stróża by nie wpuszczał katarynek do kamienicy.. Porwanie 5.. Pragnął się ożenić, toteż do tego starannie się przygotowywał.Katarynka - plan wydarzeń.. Kompozycyjnie Katarynka podzielona jest na dwie części..

Plan ramowy- obejmuje tylko najważniejsze wątki i wydarzenia.

Przedstawienie pana Tomasza.. Comiesięczna pensja dla stróża za przestrzeganie polecenia.. Mowgli ("Żaba") - bohater główny, fikcyjny; syn drwala, wychowany przez wilki.. Katarynka - plan wydarzeń Sortowanie według grup.. Obserwowanie nowych sąsiadów.. Głównym bohaterem "Katarynki"; Bolesława Prusa jest pan Tomasz.. Katarynka - test Połącz w pary.. Ten plan wydarzeń składa się z 9 elementów.. Katarynka - plan wydarzeń szczegółowy Połącz w pary.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. W młodości był bardzo wesoły, towarzyski, pedantyczny.. Na pewno wiele z was nie umie pisać planu wydarzeń ramowego chociaż an pewno znajdą się takie osoby, które umią.. Spotkanie z mieszkańcami Wokarku- Allanami.. Historia życia mecenasa.. Śmierć ojca i przejęcie obowiązku wyżywienia rodziny przez matkę.Temat: Układamy plan wydarzeń w lekturze "W pustyni i w puszczy" I. Uzmysłowienie kalectwa, które dotknęło dziecko.. Szczęśliwe dni w Port-Saidzie.. Podpisywanie umowy o niewpuszczaniu na podwórze grajków z każdym nowym właścicielem kamienicy.. 3 - numerujemy obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń i podpisujemy je.. Klasa 5 Polski.ćw.. 2a - uzupełniamy plan wydarzeń, wykorzystując podane równoważniki zdań.. Pan Tomasz i jego nowa sąsiadka.Katarynka - Plan wydarzeń.. Wykorzystana bibliografia : - A. Klimowicz, M. Derlukiewicz, Nowe słowa na start!.

Na pustyni 6.Plan wydarzeń ramowy Ucieczka Bartka z domu dziecka w Krakowie.

Przedstawienie postaci pana Tomasza.. Wprowadzenie bohatera - pana Tomasza - i przedstawienie jego stosunku do katarynek.. Wygląd: kiedy zjawił się w wilczej jaskini, był "małą kruszynką, z dołkami na pulchnej buzi", był także całkiem nagi.. Szczegóły jego ubioru zdradzają niepośledni gust i wysoką .Klasa 5 Polski.. Utwór powstał w 1881 roku.. Opis postaci dziewczynki.. Pojawienie się dwóch szwaczek i małej dziewczynki.Szczegółowy plan wydarzeń do lektury Katarynka.. Pan Tomasz i jego nowa sąsiadka; obserwacje dziecka.. Zwiedzanie Smoczej Jamy.. Przedstawienie niewidomej dziewczynki.Testy z Informatyki.. Wyprawa Bartka i Ławepa z niemowlakiem do zamku.ramowy plan wydarzeń Zbyszka z Bogdańca-krzyżacy 2010-12-19 21:56:43 Sporządź ramowy plan wydarzeń legendy o janosiku 2012-05-16 21:21:53 Załóż nowy klubTemat #19: Minimum słów, maksimum treści, czyli jak streszczać tekst.Podręcznik str. 263-264. wg Anitaczku.Bolesław Prus, ,,Katarynka" - cykl lekcji w klasie piątej .. - redaguję plan wydarzeń w postaci równoważników zdań.. Z całą pewnością jest to Warszawa.. Nawiązanie do jego przeszłości.. jest łatwe i jesteś wstanie się go nauczyć w kilka chwil.Spokojne życie pana Tomasza wypełnione kontemplacją sztuki., Wprowadzenie się nowych lokatorek., Zaskakujące odkrycie przyczyny nietypowego zachowania.Niechęć do katarynek.. Przybycie nowych lokatorów do kamienicy pana Tomasza.. 2b - samodzielnie uzupełniamy plan .<

wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt