Najważniejsze informacje o książce akademia pana kleksa

Pobierz

Jak dobrze pamiętasz przygody Pana Kleksa i jego podopiecznych?. Profesor jest niewysokim panem o trudnej do .Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. Wtedy do sali wtargnął Alojzy i zepsuł całą uroczystość.. Inni uczniowie pana Kleksa - przyjaciele Adama (było ich 23).. Goście zaczęli opuszczać Akademię.. Wizyty w bajkach.. Quiz w Poczekalni.. Test składa się z 12 pytań.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Odpowiedz na wszystkie pytania.. Pan Kleks zamienił się w guzik.. Pojawiła się też informacja na temat reżysera remake'u.. Alojzy zaś stawał się coraz gorszy.. Nietypowa i magiczna kuchnia Pana Kleksa.. Dwaj nowi uczniowie.. Pożegnalna kolacja.. Dzięki niej zamiast krzesła mógł siedzieć w powietrzu.. Proponujemy szczegółowy test ze znajomości bohaterów książki i ich przygód.. Pytania o "Akademię Pana Kleksa" nie są proste - pozwolą sprawdzić wiedzę dzieciom, a rodzicom przypomnieć sobie ulubioną książkę z dzieciństwaPan Kleks miał bardzo dużo umiejętności.. Opowieść o księżycowych ludziach.. Pan Kleks miał na imię Ambroży, a Mateusz był szpakiem, który potrafił doskonale mówić, choć wypowiadał tylko końcówki wyrazów.Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie, który ma swoją akademię.. Lekcja kleksografii.. "Akademia Pana Kleksa" to fantastyczna historia krótkiego pobytu Adasia Niezgódki w niezwykłej szkole..

Takie informacje powinny się pojawiać przy danej pozycji.

#lektury #dladzieci #ksiazki.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Akademia Pana Kleksa książka bardziej fantastyczna z domieszką humoru ale polecam ją tym którzy chcieliby oderwać się od rzeczywistości zapomnieć o niej i przenieść się w świat marzeń myśli i pobawić się w rozmyślanie.. Test z ''Akademii Pana Kleksa'' Jana Brzechwy.. W swojej akademii Profesor przyjmuje jedynie chłopców, których imiona zaczynają się na A.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. O dziwo, wszyscy uczniowie jego szkoły mają imiona na literę A.. Uczy się w akademii.. Poziom bardzo łatwy | Rozwiązano 7974 razy.. Pan Kleks - na imię ma Ambroży i jest bohaterem także innych książek Jana Brzechwy.. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 90%.. Potrafi unosić się w powietrzu, przyrządzać potrawy z kolorowych szkiełek, powiększać i zmniejszać przedmioty, trzymać płomyki świec w swoich kieszeniach bez dna.Opis Pana Kleksa.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .O tym, że trwają prace nad nową filmową wersją "Akademii Pana Kleksa" wiadomo od kilku tygodni..

W tej książce również jest Pan Kleks, który ma na imię Ambroży Kleks.

Ogółem w szkole było dwudziestu czterech uczniów.. Rozwiąż test!Ta interesująca książka przedstawia chłopca, który nazywa się Adaś Niezgódka.. Następna umiejętność to możliwość wyjmowania oka i wysyłania go w miejsce które musiał zbadać.Quiz: Akademia pana Kleksa - test znajomości lektury.. Skomentuj.. Zabawa zespołowa - tworzenie rymów do nazw magicznych przedmiotów.. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka.. Książka przepełniona przygodami i napisana bardzo dostępnym językiem sprawia, że czytanie jest prawdziwą przyjemnością.. Pan Kleks nie uczy geografii, j.polskiego ani matematyki, ale kleksografii.O godzinie jedenastej pan Kleks zaczął swoją opowieść o księżycowych ludziach - Lunnach.. Pan Kleks zignorował Alojzego i stwierdził, że czas na obiad.. 17 pytań.. Uczniowie wybierają numer i wymyślają rymy do wylosowanych przedmiotów.. Bardzo polecam!. Został nim Maciej Kawulski .. "Akademia Pana Kleksa" to dla wielu klasyka polskiej twórczości dla dzieci oraz lektura w 4 klasie szkoły podstawowej.. Udostępnij.. Prawda o Alojzym.. Wielka uroczystość w Akademii pana Kleksa.. Obdarzony jest wielką charyzmą, którą zaraża uczniów .Akademia pana Kleksa była miejscem szczególnym.. Leczenie sprzętów, sporządzanie liter.. W domu nic mi się nigdy nie udawało.. Test ze znajomości lektury szkolnej Jana Brzechwy pod tytułem "Akademia pana Kleksa"..

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraAkademia pana Kleksa; Recenzje; Fragmenty opinii o książce 27 recenzji.

Co się dzieje z panem Kleksem codziennie o północy?. Smutny los kruka Mateusza.. 28.Test z lektury "Akademia pana Kleksa" (Jan Brzechwa).. Zawsze spóźniałem się do szkoły, nigdy nie zdążyłem odrobić lekcji i miałem gliniane ręce.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Nikt nie może tam wejść, ponieważ schody kończą się na drugim piętrze.. Wszyscy, poza szpakiem o imieniu Mateusz - on jednak nie jest wcale uczniem.2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdź, co pamiętasz z tej książki!. Alojzy przepędza gości.. Pytania z treści lektury dla 4 klasy szkoły podstawowej.Jak dobrze znasz książkę "Akademia Pana Kleksa"?. Sam profesor dostaje się tam przez komin.W rzeczywistości jest on autorem książki "Akademia Pana Kleksa".. Pan Kleks odczytuje sen Adasia o siedmiu szklankach.. Od niedawna znajduje się także w spisie lektur szkolnych.. Pan Kleks jest założycielem, dyrektorem i jedynym nauczycielem w swej Akademii, do której przyjmuje tylko wyjątkowo uzdolnionych chłopców o imionach rozpoczynających się na literę "A".. Lubię to; Nie lubię tego; Czytaj .AKADEMIA PANA KLEKSA i inne bajczyska Nazywam się Adam Niezgódka, mam dwanaście lat i już od pół roku jestem w Akademii pana Kleksa.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Recenzje (3) Dostawa produkt niedostępny"Akademia Pana Kleksa" jest jedną z jego książek - pełną humoru i tajemnic..

Książka jest przystępnie napisana i nie droga więc może czasami warto spróbować przeczytać.Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.

Nocna wizyta Filipa.. Pan Kleks na wszystko mu pozwalał.W 1 rozdziale czytamy o szkole.. Jest dość osobliwą, barwną postacią i to nie tylko w przenośni.. Plan wydarzeń 1.. Sprawdź jak dobrze znasz treść książki.. Rozwiąż quiz.. Wszystko upuszczałem na podłogę i tłukłem, a szklanki iBarwna opowieść na skraju fantastyki i realizmu o cudownym świecie pana Kleksa, gdzie spełniają się wszystkie marzenia dziecięce.. Na pewno bym nie kupiła.. Co znajduje się na trzecim piętrze Akademii?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Pan Kleks jest założycielem i jedynym wykładowcą okazałej Akademii, do której trafiają jedynie wyjątkowo bystrzy chłopcy z imionami rozpoczynającymi się na literę "A".. Alojzy niszczy sekrety pana Kleksa.. Opowiada o młodym chłopcu, Adasiu Niezgódce, który trafia do Akademii, prowadzonej przez Ambrożego Kleksa.. Dzieci mają czytać lektury a opracowuje z nimi nauczyciel na lekcji!. Kolejna szkolna lektura z opracowaniem!. Na najwyższym piętrze pan Kleks przechowuje swoje sekrety.. .Bohaterowie główni • Ambroży Kleks (bohater główny i tytułowy) - profesor Akademii, posiadający niezywkłe umiejętności • Adaś Niezgódka - 12-letni chłopiec, narrator powieści, jeden z najpilniejszych uczniów Akademii, Bohaterowie drugoplanowi • szpak Mateusz - książę zamieniony w ptaka, którego pan Kleks kupił na targu; uczony szpak ; umiał mówić, ale.Powrót oka pana Kleksa z Księżyca.. Wymyślone rymy nie mogą się powtórzyć.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Ich imiona zaczynały się na literę A. AnetaSun 6 lat temu.. Rozwiąż test z lektury i sprawdź!Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Opowieść Adasia Niezgódki o Akademii.. Akademia Pana Kleksa, położona na ulicy Czekoladowej, przyjmuje w swoje mury tylko tych chłopców, których imiona zaczynają się na literę "A", ale to dopiero.. Akademia Pana Kleksa - bohaterowieAdaś znalazł guzik pod swoją poduszką.. Jedna z jego umiejętności to latanie.. Jest on personą niezwykle barwną (dosłownie i w przenośni) i niewiele robiącą sobie z praw przyrody czy logiki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt