Napisz po niemiecku podane

Pobierz

Pierwszy człon to 19 setek, a drugi to 39.. - Bawię się tu doskonale.. Plz pomocyASGARD miasta niemieckie miasta świata miejscowości nazwy geograficzne nazwy miast po niemiecku słowniczek Łukasz Tyczkowski Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger.Opis rodziny po niemiecku.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćNapisz podane miesiące słowami lub cyframi: 05.-Mai.. Twój zespół muzyczny planuje swój pierwszy koncert.. :) i prosze pełnymi zdaniami!. Chcąc podać godzinę z minutami używamy jednego z dwóch przyimków.. pasuje?). (Po tamtej stronie po prawej)-----nach einer Weile (po chwili) bei der Umkleidekabine (w przebieralni) Und.. passt er gut?. Czy chciałabyś kiedyś pracować jako .Przykłady zapisu godzin z drugiej połowy godziny po niemiecku: 18:42 - Es ist achtzehn vor sieben.. (Ile kosztuje ta spódniczka?). Przywitanie - krótki, nieoficjalny zwrot grzecznościowy skierowany do adresata.Napisz podane liczby słownie po niemiecku.. Jaki masz kod pocztowy?. Zatem otrzymamy: dziewiętnaście setek dziewięćitrzydzieści.. Przetłumacz na język niemiecki : 1.. (Pasuje?). Słowa kluczowe: pogoda, das Wetter, die Wettervorhersage, prognoza pogody po niemiecku, słownik obrazkowy, tematyczny, słówka o pogodzie, Wetter Wortschatz, leje jak z cebra po niemiecku, piktogramy pogoda .Teraz przetłumaczmy to na niemiecki: vierzehnhundert zehn..

Cyfry po niemiecku do 10.

Ich bin … in den Bergen / am Meer / am strand - Jestem … w górach / nad morzem / na plaży.. - Pozdrowienia z ….. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Zdania na niemiecki.. Jak się nazywasz?. - Jest za osiemnaście siódma po południu.. Prawda, że proste?. Kim jesteś?. 3.ICH WOHNE IN ……(miejscowość).. Poniżej 10 pierwszych cyfr z wymową.. Wieczorem spotykam moich przyjaciół.Przydatność 60% Niemiecki - wypowiedzi o sobie i swoim dniu.. Ich verbringe meine Ferien am Meer.Podobną pomocą jest poniższy film, gdzie niemieckie słówka podane są z wymową i wsparte obrazkami, co ułatwia ich zrozumienie.. Ten sposób jest prostszy.Napisz słownie (po niemiecku) podane liczby: 76 92 569 627 875 8523 33548 88599 - MidBrainartUzupełnij tekst podanymi wyrazami w odpowiedniej formie.. Z tego artykułu dowiesz się, na co musisz zwrócić uwagę, aby zaprezentować swoje wykształcenie, doświadczenie, umiejętności i referencje w najlepszy możliwy sposób.Podane pytania zapisz po niemiecku i napisz odpowiedzi.. Gdzie mieszkasz?. Skąd pochodzisz?. Jaki jest twój numer?. Napisz po Niemiecku podane nizej godziny (słownie) 15:10, 9:45, 5:32, 7:11, 8:01, 11:04, 19:18, 21:21, 3:33, 13:07 Z góry dziekuje!. W sobotę po południu idę do miasta robić zakupy.. Gotowy wzór.. Weźmy teraz inny przykład: rok 1939.. Język niemiecki, opublikowano 14.05.2018..

(również po niemiecku) 1.

(np. mama gotować, tata oglądać kanały sportowe, brat grac w piłkę) i opisz tez swoje zainteresowania (np. lubię słuchać muzyki itd) , trzeba to zacząć : mam na imię .. , mam 16 lat, mieszkam w .. , pochodzę z Polski.. Znowu rozbijamy tę datę na dwa człony: 19 i 39. fünf nach acht - pięć po ósmej (8:05) zehn nach acht - dziesięć po ósmej (8:10) zwanzig nach acht - dwadzieścia po ósmej (8:20) siebenundzwanzig nach acht - dwadzieścia siedem po ósmej (8:27)Wszystkie godziny w pierwszej połowie, czyli na przykład 14:00 - 14:30 podaje się według schematu: Es ist + (minuty) + nach + (godzina) Na przykład: 11:15 - Es ist fünfzehn nach elf.. nach - po vor - przed.. (Oo.Powitania i przedstawianie się po niemiecku.. O SOBIE 1.ICH BIN ……(imię).. - Piszę do Ciebie z ….. Tłumaczymy to na niemiecki: neunzehnhundert neununddreißigniemieckim.. 1 Witam się.. (Zgadza się.. Opisz swój dzień,pliss napiszczcie mi dzień po niemiecku,krótko i na temat :) z tłumaczeniem polskim daje naj i 35 pkt.. DZIEŃ POWSZEDNI 1.ICH WACHE UM 7:00 UHR.. 2 Pytam o samopoczucie.. Kocham swoją .. (babcia) i często .. (piec) dla niej ciasteczka.. Opisz swoja rodzinę (że składa się z: mamy, taty, brata) co oni lubią robić.. Ile masz lat?. Ta spódniczka pani dobrze pasuje.). "posągi moich marzeń" "A wprzód je depcę z żalu z tak dzikim szaleństwem, jak rzeźbiarz, co chciał zakląć w marmur Afrodytę" "w omdleniu sennym, tajemniczym .Są trzy rodzaje, więc i są trzy rodzajniki - "der" dla rodzaju męskiego (on), "die" dla rodzaju żeńskiego (ona) i "das" dla rodzaju nijakiego (ono)..

Jak opowiedzieć o sobie po niemiecku?

"Ein, eine" to rodzajniki nieokreślone:Pocztówka po niemiecku - przydatne zwroty.. (wiedzieć), że starszym ludziom należy pomagać.Napisz godziny po niemiecku.. Co drugi dzień .. (przynosić) jej także zakupy.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. Pisząc CV w Niemczech, warto dostosować swoje CV/Lebenslauf do zasad niemieckich rekruterów.. 2 geht es dir?2_____ ù Danke, es 3_____ mir gut.Godziny niemiecki - sposób nieoficjalny.. dziesięciotysięczny.. 6 Pytam o nową osobę.. 4 Wyrażam zadowolenie z poznania.. Post na blogu zespołu o pierwszym koncercie.. Weekend spędzam bardzo aktywnie.. Opowiadanie o swoich zainteresowaniach po niemiecku.. A każdy z nich ma swój "nieokreślony" odpowiednik (ein, eine).. 5.32- es ist funf uhr zweiundunddreibig.Elementy składające się na e-mail do przyjaciela lub kolegi po niemiecku 1.. Wszystkie godziny w drugiej połowie, czyli na przykład 14:30 - 15:00 podaje się według schematu.play der zweitausenderste.. 3 Przedstawiam kolegę.. liczby do napisania ; 114-19-77--44-52-72-66-74-85-99-Dam naaajjj!.

Podawanie godziny po niemiecku - sposób oficjalny.

Nazwij środki językowe wykorzystywane przez Tetmajera w jego wierszach.. 5 Dziękuję.. Liczby po niemiecku do 12 powinieneś znać na wyrywki.. dwudysięczny pierwszy.. - Jak się masz?. (budzę się o 7:00) 2.ICH STEHE UM 7:05 UHR AUF.Zapisz słownie daty po niemiecku !. Na prowadzonym przez Ciebie blogu: - poinformuj, gdzie koncert się odbędzie, i uzasadnij wybór tego miejsca - opisz, jak przygotowujecie się do występu - napisz, jakie są Twoje odczucia przed koncertemUtrwalimy sobie, przy okazji parę zasad Wir lernen "Liczby po niemiecku"!. :) i prosze pełnymi zdaniami .Napisz po Niemiecku podane nizej godziny (słownie) 15:10, 9:45, 5:32, 7:11, 8:01, 11:04, 19:18, 21:21, 3:33, 13:07. .. opublikowano 14.05.2018..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt