Wypracowania z lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę .Wydana w 1937 roku powieść Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach Adasia Cisowskiego - niezwykle bystrego ucznia jednego z warszawskich gimnazjów, który dzięki swemu zmysłowi detektywa rozwiązuje kolejne, nieraz bardzo trudne zagadki.. "Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. Napisz do nas.. Swoje przezwisko otrzymuje od nauczyciela historii - profesora Gąsowskiego, który dostrzega cechy intelektu u Adama.. Adam miał 17 lat.. Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .Nie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Jak wiadomo z historii, Francuzi ponieśli wtedy straszliwą klęskę, a ci, którzy przeżyli, zostali zmuszeni do panicznej ucieczki.Jak dobrze znasz lekturę "Szatan z siódmej klasy"?. Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki..

Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.

Zawsze starał się być uśmiechnięty.. Jest bardzo bystrym, inteligentnym i zdolnym chłopcem.. Skomentuj.. "Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki Powieść Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. Skomentuj.. Zarejestruj się!. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Był uczniem siódmej klasy w męs.Dzieje skarbu, jakiego będą szukali bohaterowie "Szatana siódmej klasy", rozpoczynają się w czasie kampanii napoleońskiej w Rosji, a więc w roku 1812..

Adam Cisowski jest głównym bohaterem powieści "Szatan z siódmej klasy".

Zapraszamy do rozwiązywania testu!Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Przygotuj notatkę prasowa o zdarzeniach w Bejgole.. Powieść pt. Szatan z siódmej klasy zaczyna się od fascynującego odkrycia, którego dokonał pan profesor Gąsowski.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie Geneza Zanim napisany został "Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do "Szatana z siódmej klasy".Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Motyw rodziny - Motyw rodziny .Szatan z siódmej klasy - tematy na zadanie klasowe Bardzo proszę o propozycje tematów na zadanie klasowe z lektury Szatan z siódmej klasy z uwzględnieniem poznanych form wypracowań w klasie szóstej.Szatana z siódmej klasy napisał autor wielu znanych i lubianych książek dla .Profesor Gąsowski - charakterystyka bohatera K. Makuszyńskiego, "Szatan z siódmej klasy" Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Pawła Gąsowskiego, jednego z bohaterów książki K. Makuszyńskiego zatytułowanej "Szatan z siódmej klasy".. PATKA71928 4 lata temu.. Odkrył mianowicie, że jego uczeń Adaś Cisowski poznał technikę pytania uczniów na lekcji historii.Szatan z siódmej klasy; cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą..

Był dumny, że uczniowie najlepiej uczyli się z historii.Szatan z siódmej klasy - test.

118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. Otrzymuj .Wypracowanie Na6.pl.. Lektura szkolna z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Charakterystyka bohaterów .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Pojawia się on w domu państwa Gąsowskich na krótko przed rozpoczęciem akcji "Szatana z 7 klasy", by rozwikłać nietypową zagadkę zniknięcia drzwi.Przydatność 55% Szatan z 7 klasy.. Zapisuj ulubione.. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy " zadanie dodane 2 kwietnia 2017 w Język polski przez użytkownika Młoda Młodociana [Szkoła podstawowa] wypracowanieAdam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeń • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie, plan wydarzeńklp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Zadanie: napisz list do przyjaciela w którym opiszesz bohatera Rozwiązanie:droga aniu na początku tego listu serdecznie cię pozdrawiam mieliśmy w szkole lekture pt ,, szatan z siódmej klasy 39 39 oczywiście odrazu ją przeczytałam moim ulubionym bohaterem jest adam był to .W klasie siódmej, jak w państwie hiszpa ńskiego króla, nigdy nie zachodziło sło ńce..

...Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.

Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Opowiedz o nich czytelnikom.. Gdy si ę któremu ś z klasy siódmej wykrzywił smutkiemWiązało się to jednak z pewną niesprawiedliwością, gdyż uczniowie z innych klas prawdopodobnie otrzymywali dwójkę.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Lektor Tomasz Sobczak.. Motyw detektywistyczny zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan powieści.Całość kupisz tu: Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" audiobook.. Rzadko bywał w złym humorze.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.Szatan z siódmej klasy - Problematyka Powieść Kornela Makuszyńskiego można nazwać "młodzieżowym kryminałem" z ciekawym wątkiem przygodowym.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Udostępnij..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt