Trudny test z syzyfowych prac

Pobierz

Nie odpowiedział.. Sprawdzian znajomości lektury kl.III gimnazjum.4.. Kto jest głównym bohaterem powieści Syzyfowe Prace.. • Utwór należy do epiki.. 1) Autorem "Syzyfowe Prace" jest: a) Adam Mickiewicz b) Henryk Sienkiewicz c) Juliusz Słowacki d) Stefan Żeromski 2) Rodzinna wieś głównego bohatera to: a) Pajęczyn Dolny b) Owczary c) Gawronki d) Kleryków 3) W trakcie nauki w Owczarach ulubiony przedmiot Marcinka to: a) matematyka b) kaligrafia c) łacina d) język .Test z lektury: "Syzyfowe prace".. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "SYZYFOWE PRACE" STEFANA ŻEROMSKIEGO.. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Bernard Zygier recytowal Rote.syzyfowa praca oznacza bezowocny wysilek, daremna prace.. • Bernard Zygier recytował Rotę.. Test Opowiadania Borowskiego - Tadeusz Borowski 3.. Ile lat miał Marcin, kiedy rodzice postanowili oddać go do szkoły?test - Syzyfowe prace.doc.. Nie wiedziałam, o co mu chodzi, przecież nie wyszłam z ławki ani nie gadałam głośno.Streszczenie "Syzyfowych prac" Wycieńczony płaczem Marcinek zasnął.. 1) Głównym tematem "Syzyfowych prac" jest: a) rusyfikacja b) bieda na wsi c) szkolne życie d) bezowocny trud herosa 2) Szkoła, do której Marcin Borowicz uczęszczał w Owczarach to: a) Szkoła Główna b) Gimnazjum Wstępne c) Szkoła Początkowa d) ochronka 3) Marcin Borowicz, gdy zaczynał .Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!.

... test z syzyfowych prac.

Imiona rodziców Marcina Borowicza.. Dodaj do ulubionych.. Przykładowa kartkówka z "Syzyfowych prac" z odpowiedziami.. Wymień nazwiska trzech nauczycieli z klerkowskiego gimnazjum.. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. Syzyfowe prace" Stefana Zeromskiego.. 3 lata temu.. Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 2.. Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 2.. • Andrzej Radek chodził do szkoły w Owczarach.szczegółowe przeczytanie lektury "Syzyfowe prace" , przeanalizowanie następnie zagadnień przedstawionych przeze mnie poniżej i wykonanie zadań ( zaznaczonych w mojej informacji na czarno i gwiazdką), jak również testu zamieszczonego na końcu - oczekiwany termin zwrotu prac 27.03.2020 , mój email: .. Inne testy w tej kategorii: Test Kordian - Juliusz Słowacki 2.. Za co Andrzejowi Radkowi groziło wydalenie ze szkoły?. Rozwiąż test!Trudny test z Syzyfowych pracach.. Sprawdź, czy dobrze znasz fabułę tej powieści!. Przypomnij sobie wiadomości o lekturze: Syzyfowe prace - opracowanie, Syzyfowe prace - dokładne streszczenie.. Pytania do lektury.. Moment punktu kulminacyjnego w lekturze Syzyfowe prace.Sprawdza znajomość treści lektury S. Zeromskiego "Syzyfowe prace" oraz wymaga od ucznia właściwego dysponowania czasem (dotyczy ostatniego zadania).. W jakim języku nauczano dzieci w szkole Marcina Borowicza?.

Literatura Test z lektury "Syzyfowe prace" - poziom trudny.

Odwróciłam się i zapytałam kogoś, co to za lekcja.. W tym momencie poczułam jak ktoś mnie uderzył w tył głowy.. Gdzie znajdowała się szkoła młodego Borowicza.. • Postacią mówiącą w "Syzyfowych pracach" jest podmiot liryczny.. Czytanie ze zrozumieniem to ważna kompetencja , którą uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum powinni posiąść.. Test składa się z 12 pytań.. Twoj wynik: 12/20 Dobrze!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test z lektury szkolnej "Syzyfowe prace" mający na celu sprawdzenie znajomości lektury.. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.. W tym roku omawianie "Syzyfowych prac" podsumowaliśmy pracą na stanowiskach (czy też stacjach dydaktycznych).. Proszę takżeSprawdzian z Syzyfowych prac.. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Jak nazywała się rodzinna wieś Borowiczów?. Gdy się przebudził: "Uczucie osamotnienia, graniczącego z rozpaczą, chwyciło małego szlachcica stalowemł szponami.. Zauważyłam, że uczniowie chętnie pracują w ten sposób i są zaangażowani w wykonywanie zadań.. Żeromski "Syzyfowe prace" - ze znajomości lektury - Test.. Rozwiąż test!Test z lektury "Syzyfowe prace" (Stefan Żeromski).. Sprawdzian z tresci Syzyfowych prac" O co oskarzyly wiejskie baby ..

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Syzyfowe prace Stefana Żeromskiego.

Na naszych stronach uzywamy technologii, takich jak pliki cookie, do .1) Glownym tematem "Syzyfowych prac" jest: a) rusyfikacja b) bieda na wsi c) szkolneStanowiska (nie całkiem) "syzyfowe".. 3 Obserwuj autora.. Skąd pochodził Marcin Borowicz.. Jaki wiersz recytował Zygier na lekcji języka polskiego?. Wzrok jego latał niespokojnie od przedmiotu do przedmiotu, z miejsca na miejsce, szukając czegoś znajomego i bliskiego.W powieści "Syzyfowe prace" bohaterem zbiorowym jest polska młodzież poddana procesowi rusyfikacji, dorastająca do świadomego oporu przeciw polityce zaborców.. Tak samo liczba odpowiedzi.. 1.Kto jest autorem "Syzyfowych prac"?. Sprawdza znajomosc tresci lektury S. Zeromskiego "Syzyfowe prace" oraz wymaga od ucznia wlasciwego dysponowania czasem (dotyczy ostatniego zadania).Wiedza ogolna (1880) Wychowywanie (8) Zdrowie (12)Bywają zastraszeni z różnych względów - Sztetter z Syzyfowych prac z powodów politycznych, dickensowski Mell z tej przyczyny, że był biedny i zależało mu na pracy.. • Świat przedstawiony to postaci, wydarzenia, czas, miejsce.. 2.Marcin Borowicz - charakterystyka Marcin Borowicz, główny bohater "Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego, jest jedynym synem Walentego i Heleny Borowiczów, zubożałych szlachciców, mieszkających w Gawronkach..

Rozwiąż test Powiązane z testem z Syzyfowych pracachStefan Żeromski , "Syzyfowe prace" - test z lektury na poziomie trudnym.

Z trudem nawiązuje znajomości i adaptuje się w nowym środowisku, gdzie czuje się samotny (Owczary, Kleryków), Postać pozytywna, prawość i uczciwość wyniósł z domu.Rozpocznij quiz.. Opis testu.. Kim była "stara Przepiórzyca"?. Są wśród nich także źli nauczyciele, używający wstrętnych metod, gnębiący uczniów psychicznie i fizycznie.Wtedy zorientowałam się, że jestem w szkole, jaką w "Syzyfowych pracach" opisywał Żeromski.. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.Zbyt wcześnie na test?. Jak miala na imie siostra Zosi z ulicy Kociej?. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Test Król Edyp - Sofokles 2.Test ze znajomości lektury "Syzyfowe prace" (pytania i odpowiedzi) Na podstawie powieści "Syzyfowe prace" przygotowaliśmy quiz, który pozwoli sprawdzić wiedzę na ten temat.. Wybrałam zatem stanowiska jako sposób na podsumowanie zagadnień dotyczących powieści .. (29 KB) Pobierz.. Powieść została wydana w roku 1897 w czasopiśmie "Nowa Reforma".a) autor w ogóle nie wspomina o Syzyfowych pracach b) autor opisuje początki pracy nas Syzyfowymi pracami c) autor wyraźnie zaznacza datę rozpoczęcia pisania Syzyfowych prac d) nie ma wyraźnej wzmianki na temat rozpoczęcia pisania Syzyfowych prac RozwiązanieS.. Udostępnij.. Być może okaże się, że znasz autobiograficzną historię Stefana Żeromskiego lepiej niż myślisz.Test wiedzy z lektury "Syzyfowe prace".. Wykreśl zdania fałszywe: • " Syzyfowe prace" to nowela..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt