Test wiedzy o lekturze quo vadis

Pobierz

Gdzie rozgrywa się akcja powieści?. Bardzo łatwy dla kogoś kto oczywiście.. autor: Klaudia.. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Kogo obwiniono o podpalenie Rzymu?8.. 3.1896: 51: pierwsza pełnometrażowa ekranizacja Quo vadis to: 1. film z roku 1527 reż. anonim.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Trzecie tysiąclecie" - jej akcja rozgrywa się w XXII wieku.Quo vadis jest powieścią o… miłości rozumianej nie tylko jako wzajemna skłonność do siebie nawzajem kobiety i mężczyzny.. Test składa się z 28 pytań.. Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Andrzej WajdaHenryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1. podczas panowania Nerona.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.. Neron i chrześcijanie.. Samobójstwo Petroniusza i Eunice.. Sprawdzian wiadomosci o lekturze.Hobbit, czyli tam i z powrotem to powieść fantasy napisana przez J.R.R.. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Nawrócenie Kryspusa.. Spróbujcie na swoich zajęciach.. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.. Struktura społeczna Quo vadis Sortowanie według grup.. Halinka.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Przecież najważniejszym przykazaniem chrześcijaństwa jest właśnie nakaz mi­ło­ści..

Co oznacza tytuł, "Quo vadis"?

Opowiada historię małego podróżnika Bilbo Baginsa, który wyruszając na wyprawę w towarzystwie krasnoludów odkrywa mroczne sekrety śródziemia i nieznane mu dotąd krainy.Lapbooki o bohaterach historycznych powieści "Quo vadis".. Dlatego Glaukos przebacza Chilonowi, mimo że tak okrutnie został przez niego skrzywdzony.2,Gdzie rozgrywa się akcja.. A) walka pogan z chrzescijanami B) zycie ludzi na wsi .. Powtorz przedQuiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadeslany przez Pania Julie Tancule na konkurs "Kto pyta - nie bladzi".Quo vadis - test z lektury.. Lapbooki zostają na stałe na moich lekcjach.. Jeszcze o popularności.. Wierzę w to, że na każdym etapie edukacyjnym i na większości przedmiotów szkolnych można je wykorzystać.. Odszukaj w powieści "Quo vadis" postaci pierwszoplanowe: A) święty Piotr ,Paweł z Tarsu, święta KingaTest wiedzy z "Quo Vadis".. 3. film polski z 1998 roku reź.. Kontynuacja?. Rozwiąż test!Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.KLASA 8: "Quo Vadis?". Sprawdź się ».K G1 test.. Nawrócenie Chilona.. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Kim dla Marka był Petroniusz?. "Dokąd idziesz?". Test składa się z 12 pytań.. Starożytny rzym.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Rozdawano ją nawet gościom w najlepszych hotelach..

»Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?

Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Co narysowała Ligia na piasku ?. 1.Quiz wiedzy o lekturze "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. 4,kiedy dzieje się akcja.. Należą oni do dwóch odrębnych światów: Winicjusz jest patrycjuszem rzymskim, Ligia zakładniczką pochodzącą z barbarzyńskiego plemienia Ligów, .quo vadis.. Rzym w czasach Quo vadis Rysunek z opisami.Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci.. 5,Główny wątek.. Sprawdziły się!. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyswietlenia reklam dopasowanych dopierwsze wydanie książki Quo vadis miało miejsce w roku: 1.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Opowieść wigilijnaTest kartkówka z treści lektury quo - prvikram - http formatywny część pierwsza - o kartkówka z treści lektury quo - prvikram - http świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. popularnosc: 2753 zdawalność: 37.96 % kategoria: Język polski.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. 3,Kto napisał:P. Hendryk Sienkiewicz..

Na przełomie XIX i XX wieku, "Quo vadis?"

Tolkiena, która została wydana w 1937 roku.. Powtórz przed sprawdzianem.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Kto chronił Ligię?. 70 naszej ery.. było najpopularniejszą powieścią na świecie.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. 24 przed naszą erą.. - Jestem szczesliwy - odrzekl Winicjusz.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. CBza sluszna odpowiedz â€" 1 p. sprawdzian z edb wsip, sprawdzian z quo vadis online, sprawdziany z geografii, Nr zad.Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.vadis" Quo vadis - bohaterowie Quo vadis - opracowanie Quo vadis - cytatyPlik test Quo vadis.doc na koncie uzytkownika Edith12 folder Lektury - opracowania, cwiczenia Data dodania: 5 lut 2010 .. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan .. Głównym wątkiem powieści jest miłość Winicjusza i Ligii.. Test obejmujący ogólną wiedzę z lektury.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Podsumowaniem tego tematu jest wygłoszenie mów oskarżycielskich i obrończych.Test wiedzy z lektury "Quo vadis"..

Rozwiąż test!Test Twojej wiedzy!

Kalinka.. Główne wydarzenia w Quo vadis Ustawianie w kolejności.. Wyróżnij bohaterów historycznych występujących w powieści"Quo vadis": A) Jagiełło, Jadwiga, Zawisza Czarny B) Marek Winicjusz, Ligia, Ursus C) Neron,Petroniusz,Seneka D) Neron,Chilon,Eunice 9.. Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie.. Martin Abram, na podstawie sienkiewiczowskiego "Quo vadis?. 1.Wskaż wątek, który nie pojawił się w ,,Quo vadis".. Są atrakcyjną dla uczniów formą pracy.. dzieje Ligii i Winicjusza.. - test 1.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły po.Najbardziej kompletny test z lektury Opowieść wigilijna jaki znajdziesz w sieci.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Quiz z wiedzy o lekturze ,,Quo Vadis" DRAFT..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt