Wody słodkie i słone karta pracy

Pobierz

Poleca wykonanie zad.. Na dzisiejszej lekcji poznacie rodzaje wód występujących na Ziemi oraz ich podział na wody słodkie i słone.. v Nauczyciel rozdaje teksty źródłowe dotyczące występowania wody na Ziemi.. 2.Do wód słodkich zaliczamy między innymi wody płynące i stojące.. Do wód słodkich zaliczamy między innymi wody płynące i stojące.. Wody słodkie w 68% zmagazynowane są w lodach i lodowcach.. Anita Arendarczyk.. Wody słodkie Wody słone 5 Niektóre skorupiaki wchodzą w związki z innymi zwierzętami.. Większą część wody występującej na Ziemi stanowi woda słodka.. Zawierają niewielką ilość rozpuszczonej soli.. Najczęściej hodowane w stawach organizmy.. Sprawdzian wiadomości z tematów 1 i 2 karty pracy.Wody słodkie i słone Powtórka z biologii na temat wód słodkich i słonych.. Zawierają niewielką ilość .Wody można też podzielić na słone i słodkie.. WODY NA ZIEMIv Nauczyciel informuje, że aby dowiedzieć się, jaki będzie temat lekcji, uczniowie muszą wykonać zad.. Zawierają dużą ilość rozpuszczonej soli.. Pokrywa większą część powierzchni Ziemi.. Podział uczniów na grupy.. Praca jest dla niej wielkim .Karta pracy (przesłać na do 06.05.2020) Wody słodkie i wody słone -Karta pracy 1.. Brak komentarzy: Prześlij komentarz.. Anita Arendarczyk.. Powierzchniowe zasoby słodkiej wody, w rzekach czy jeziorach, wynoszą około .49.. Połącz nazwy wód z odpowiednimi opisami..

Wody słodkie i wody słone 1.

Poznajemy krajobraz najbliższej okolicy; Czy wszystkie skały są twarde?. Wody słone.. Ukształtowanie terenu; Przez lądy i oceany; Pierwsze podróże geograficzne; Krajobraz wczoraj i dziś.. Od otwartych wód oceanicznych oddzielają je wysunięte fragmenty lądu, czyli półwyspy, łańcuchy wysp lub podwodne wzniesienia oceany To wody słone pokrywające przeważającą część powierzchni Ziemi.. Turystyka w Europie Południowej; Energetyka w Europie; Obszary i obiekty chronioneWody słodkie i słone Powtórka z biologii na temat wód słodkich i słonych.. Obszar, na którym wierzchnia warstwa jest stale nasycona wodą.. Wraz z wodą z rzek do mórz i oceanów trafia sól.. Obszar, na którym wierzchnia warstwa jest stale nasycona wodą.. Woda pokrywa większą część powierzchni Ziemi niż lądy.. 2 w karcie pracy.Rozdanie uczniom karty pracy - uczeń dokonuje podziału wód na słodkie i słone 2.. Wody słodkie Wody słone Występują w morzach i oceanach.. Zawierają niewielką ilość rozpuszczonej soli.Wody słodkie i wody słone.. U: Wody słodkie są w rzekach, jeziorach, lodowcach (w postaci lodu), źródłach, podziemnych zbiornikach oraz w atmosferze (w postaci chmur i mgły - także uznawanej za chmury)..

5 ...Wody słodkie i wody słone.

Uzupełnij mapę myśli wyrażeniami z ramki.. W celu zainteresowania uczniów temat lekcji ukryty jest w rebusie.. Katarzyna Szymańska.. Połącz nazwy wód z odpowiednimi opisami.. Wody słone.. Sztuczny zbiornik wodny o geometrycznym kształcie.. Zapamiętaj: Większość wody słodkiej na Ziemi uwięziona jest w lodowcach, znaczna jej część znajduje się pod ziemią, a tylko niewielka - na powierzchni naszej planety.. Wszystkie oceany tworzą ocean światowy.Wśród wód pokrywających powierzchnię Ziemi wyróżniamy wody słone - o dużej zawartości soli oraz wody słodkie, w których jest niewiele soli.. Zaledwie 3% całkowitej objętości wody na Ziemi to woda słodka.. Zawierają dużą ilość rozpuszczonej soli.. Sprawdzenie poprawności wykonania zadania - uczniowie rozwiązują powyższe zadanie na tablicy (patyczki).. N: Gdzie występują wody słodkie, a gdzie słone?. Występują w morzach i oceanach..

Wody słodkie.

Wody słodkie i wody słone 1.. Większą część wody występującej na Ziemi stanowi woda słodka.. Rozwiąż krzyżówkę i zapisz hasło.. Nowszy post Starszy post Strona główna.. Usystematyzowanie, utrwalenie wiadomości z tematów 1 i 2 karty pracy.. Występują w morzach i oceanach.. Wyjaśnij, na czym polegawody słone morza To części oceanów leżące w sąsiedztwie lądów.. Tagi: biologia, karty pracy, klasy 4-6, rewalidacja, szkolne sprawy, woda.. Nauczyciel kontraktowy w Niepublicznym Przedszkolu "Chatka Puchatka" w Myślenicach, a prywatnie szczęśliwa mama dwojga dzieci - Sebastiana i Oli.. 5 Karta pracy do lekcji Warunki życia na lądzie 5 Informacje do lekcji Warunki życia na lądzie 5 Karta pracy do lekcji Warunki życia na lądzie.. Wody słodkie.. Dzieci lubią je .DOŚWIADCZENIE Włącz lub wyłącz lektora oraz efekty dzwiękowe Należą do nich wody powierzchniowe, na przykład jeziora, rzeki.. Sztuczny zbiornik wodny o geometrycznym kształcie.. Rozwiąż krzyżówkę i zapisz hasło.. Pozostałe 30% wód słodkich znajduje się pod ziemią.. Połącz nazwy wód z odpowiednimi opisami.. Połącz nazwy wód z odpowiednimi opisami.. Wody słone pokrywają większą część Ziemi.. Do tego Karta Pracy, którą dołączam: 49.. Kolorowe dyplomy i zaświadczenia na zakończenie roku szkolnego, za udział w terapii, konkursie czy projekcie edukacyjnym..

1 z karty pracy.

Report content.TEMAT: Wody słodkie i wody słone.. wody słone wody słodkie większość z nich występuje w stanie stałym w postaci lodowców .Bardzo proszę o wypełnienie karty pracy z lekcji "Wody słodkie i słone" utrwalającą zdobytą wiedzę i przesłanie na adres: HYPERLINK "mailto:" Dziękuję!. "Woda jest tuż, tuż" - najbliższym miejscem (tu i teraz) do zobaczenia i dotknięcia wody jest oczywiście przedszkolna łazienka.Możemy dzieciom przypomnieć zasady korzystania z wody: gdy myjemy zęby, woda nie musi płynąć z kranu; jeżeli jest możliwość regulacji siły strumienia wody, kran nie musi być odkręcony "do końca"; po umyciu rąk zakręcamy kran i dopiero .Wody słodkie i wody słone , Poznajemy krajobraz najbliższej okolicy , Klasa 4 , Tajemnice przyrody , Przyroda , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plWody słodkie i słone; Ćwiczenie interaktywne rodzaje wód; 6.. 3 Karta pracy do lekcji Życie w jeziorze 3 Karta pracy do .Woda pokrywa większą część powierzchni Ziemi niż lądy.. Woda słodka i słona - scenariusz zajęć dla dzieci 4-letnich.. Wraz z wodą z rzek do mórz i oceanów trafia sól.. Tagi: biologia, karty pracy, klasy 4-6, rewalidacja, szkolne sprawy, woda.. Subskrybuj: Komentarze do posta (Atom)4 Warstwy lasu, grzyby jadalne 4 Informacje do lekcji - Las ma budowę warstwową 4 Karta pracy do lekcji Las ma budowę warstwową 4 Karta pracy do lekcji Las ma budowę warstwową.. Podsumowanie wiadomości.. Dyplomy i zaświadczenia.. i bagna.Karta pracy do lekcji "Wody słodkie i wody słone", plik: karta-pracy-do-lekcji-wody-slodkie-i-wody-slone.docx (application/vnd.openxmlformats-officedocument .W zeszycie zapiszcie temat i podział wód..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt