Krótkie wypracowanie o psie który jeździł koleją

Pobierz

Jedno ucho sterczało ostro do góry, drugie opadało w dół.Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Zawiadowca - charakterystyka postaci, "O psie, który jeździł koleją"O psie, który jak prawdziwy turysta, sam podróŝował koleją po całym kraju.. Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .Jednym z głównych bohaterów opowiadania - O psie, który jeździł koleją jest pan zawiadowca, przybrany pan Lampo, o ile tak można powiedzieć.. Wykonaj test sprawdzający z lektury "Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.O psie, który jeździł koleją - streszczenie Akcja utworu rozgrywa się we Włoszech, w miejscowości Marittima.. Był przebiegły i pomysłowy .. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.. Po krótkim czasie staje się on ulubieńcem całej rodziny.Streszczenie szczegółowe 1 Ta historia wydarzyła się we Włoszech, jest opowieścią o psie, który jak prawdziwy turysta potrafił podróżować koleją sam, po wielkim kraju.. Udostępnij.. Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód.Play this game to review Other..

Odwiedź mnie na Facebooku: psie, który jeździł koleją - streszczenie.

Na szczęście zawsze można wrócić do takich klasyków.Ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Zawiadowca i kolejarze szybko przyzwyczaili się do ucieczek psa.. Po kilku miesiącach zawiadowca dowiaduje się od jednego z kolejarzy, że widziano Lampo w Reggio.. Zaprzyjaźnia się ze zawiadowcą stacji i postanawia towarzyszyć mu w jego pracy.. Był inteligentny, sprytny, odważny i samodzielny, a przy tym obdarzony wyjątkowo czułym sercem.Lampo - charakterystyka bohatera "O psie, który jeździł koleją" Głównym bohaterem książki R. Pisarskiego, jak sam tytuł wskazuje jest pies.. ChociaŜ dziwna, zdarzyła się naprawdę.Ta książka opowiada o psie który jeżdził koleją jak sama nazwa wstazuje był on dzielnym psem i mondrym dlatego że gdy jego pam jeżdił koleją on szedł za min i chował sie pod siedzeniami by go nikt nie zauwarzył.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.. Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marittima.lampo - o psie, ktÓry jeŹdziŁ kolejĄ - karty pracy; oŚ liczbowa - do uzupeŁnienia; szeŚcian; ŚwiĄteczny kalendarz rodzinny; dzieŃ dziadka; dzieŃ babci; znajdŹ literki; obieg wody w przyrodzie; doskonalenie umiejĘtnoŚci rytmicznego czytania tekstu; legenda mapy; dwuznak ch - karty pracy; nauka czytania, zwierzĘta, pojedyncze .Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją..

W serwisie wiedza24h znajdziecie wypracowanie na temat tego bohatera.

Chociaż ta opowieść jest dziwna, wydarzyła się naprawdę.Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki.. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które natychmiast zaprzyjaźniają się z pieskiem.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - opracowanie, streszczenie utworu Streszczenie Włochy porównane do buta z wielką cholewą ze względu na kształt jaki przyjmują na mapie.Chcesz wesprzeć rozwój kanału?. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo.. Lampo - kundel, niezwykły pies, który pewnego dnia zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i całkowicie odmienia życie zawiadowcy i jego rodziny..

Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest: Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.

przeszkodę - morze.. Podczas jednej z nich, gdy Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, przytrzasnęły go drzwi pociągu.. Historia jest cudowna i mam wrażenie, że w obecnych czasach już się takich nie pisze, a szkoda.. Stał się jego wiernym kompanem i towarzyszył mu w pracy.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. "Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. "Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę .17) Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją; 18) Janina Porazińska, Pamiętnik Czarnego Noska; 19) Maria Terlikowska, Drzewo do samego nieba; 20) Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci; 21) Barbara Tylicka, O krakowskich psach i kleparskich kotach.. Będzie to zarazem opowieść o wielkiej przyjaźni.. Opis fabuły.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Quiz w Poczekalni.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju ..

W książce pt. " O psie, który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.

Niestety 1 raz nie pojechał ale tak chciał że biegł za pociągiem, niestety był za wolny i nie dał rady dogonić go.Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Oczy miało wesołe i szelmowskie.. Późną jesienią wymizerowany zwierzak pojawia się w Marittimie.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Lampo to główny bohater utworu.. Polskie miasta w baśni i legendzie; 22) Danuta Wawiłow, Najpiękniejsze wiersze;Piękna historia, która chwyta na serce już od pierwszych stron., Mimo że mam już 40 alt na karku, to czytam pozycję "O psie, który jeździł koleją" z zapartym tchem.. Skomentuj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt